Ana Sayfa » AVM » İstanbul ( Anadolu ) » Pendorya Alışveriş Merkezi

Pendorya Alışveriş Merkezi

 • 11 yıl önce eklendi
 • 110593 defa incelendi
Pendorya Alışveriş Merkezi

Pendorya Alışveriş Merkezi Hakkında


Hediyeli bir dünya... PENDORYA

17 Aralık 2009 tarihinde "Hediyeli bir dünya" sloganıyla ziyaretçilerine kapılarını açan Pendorya AVM, Türkiye’nin ilk özel sermayeli yatırım bankası Türkiye Sınai Kalkınma ve Yatırım Bankasının iştiraki TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının ilk yatırımı olarak hizmet vermeye başladı.

Pendorya, dünyanın ve Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden 8500 m2’lik alana sahip mağazası Kipa, Avrupa’nın en büyük elektronik marketlerinden 5500 m2’lik alana sahip mağazası Media Markt, toplam 80000 m2 kapalı alana sahip 105 mağazası ve Maltepe - İzmit güzergahındaki ilk sinema kompleksi olan 8 salonlu Cinemaximum sinemaları ile tüm ziyaretçilerin hizmetinde...

Pendorya AVM; yeni konut bölgeleri, marina, üniversite, teknopark ve fuar alanı gibi yatırımlar ile hızlı bir gelişim trendi gösteren Pendik’te, sahile 1,5 km. ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na 8 km. mesafede yer alıyor. Ayrıca E-5 üzerindeki merkezi konumuyla Pendorya, sadece Pendiklilerin ve bölge halkının değil, herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir alışveriş merkezi olma özelliği taşıyor.

Gün ışığından verimli şekilde faydalanmak üzere tasarlanan ferah iç mekanları ve yaz - kış rahat edebileceğiniz, insan doğasına uyumlu açık alanlarıyla Pendorya, bir alışveriş merkezinin ötesinde, ziyaretçilerine eğlenceli bir sosyal yaşam alanı sunuyor.

Farklı mimari, avantajlı konum ve yenilikçi hizmet anlayışına sahip Pendorya AVM’nin kiralama danışmanlığı Pendorya alışveriş merkezinin kiralama ve yönetimi Rea Grup tarafından yapılmaktadır. İşletme danışmanlığı ise yine REA grup tarafından yürütülmektedir. 85 milyon dolarlık yatırım ile tamamlanan Pendorya AVM, inşaat sürecinde 2500 kişiye iş imkanı sunmuş; açılışı ile de 1200 kişiye istihdam yaratmıştır.


TSKB GYO A.Ş.

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TSKB GYO), gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine yatırım yapan bir portföy yönetim şirketidir. 2006 yılının başında kurulan şirket, ortaklarına yüksek getiri sağlamak amacıyla karlı bir gayrimenkul portföyü oluşturmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir. Türkiye’nin ilk özel sermayeli kalkınma ve yatırım bankası olan TSKB’nin bir iştiraki olan TSKB GYO, bankanın 60 yıllık kurumsal birikim ve deneyiminden güç almaktadır.

TSKB GYO, bir sermaye piyasası kurumu olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir, belirli projeleri gerçekleştirmek üzere adi ortaklık kurabilir ve SPK’nın ilgili tebliğinin izin verdiği diğer faaliyetlerde bulunabilir.

TSKB GYO’nun kurumsal stratejisinin temel değerlerini, tutarlılık, şeffaflık, kalite, sosyal sorumluluk, müşteri odaklılık ve ekip çalışması oluşturmaktadır. Şirketin yatırım stratejisinin ana ilkeleri, proje geliştirme yoluyla büyüme hedefine, sürdürülebilirliğe ve risk yönetimine dayanmaktadır. 10 milyon TL başlangıç sermayesi ile kurulan TSKB GYO’nun, yaptığı yatırımlarla aktif büyüklüğü 2010 sonu itibariyle 337 milyon TL’ye ulaşmıştır.

TSKB GYO’nun ödenmiş sermayesi yıllar içerisinde yapılan nakdi artışlarla 2008 yılı sonu itibari ile 100 milyon TL’ye yükseltilmiştir. TSKB GYO’nun kayıtlı sermaye tavanı 2010 yılının başında 200 milyon TL’ye çıkarılmış, şirket ödenmiş sermayesinin nakden 50 milyon TL artırılarak 150 milyon TL’ye yükseltilmesi ve artırılan sermayeyi temsil eden payların, mevcut ortakların rüçhan haklarının kısıtlanması suretiyle İMKB’de halka arz edilmesi için SPK’ya başvurmuştur. Artırılan sermayeyi temsil eden paylarla birlikte, ortakların ek satış hakkı dahil toplam 57.500.000 TL tutarındaki paylar 25.03.2010 tarihinde Kurul kaydına alındıktan sonra, TSGYO işlem sembolü ile 09.04.2010 tarihinden itibaren İMKB Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görmeye başlamıştır.
Pendorya Alışveriş Merkezi Adresi :Çamçeşme Mahallesi, Fabrika Sokak No:5 34899 Pendik / İstanbul ( Anadolu )
Telefon :0216 670 20 80
Web Adresi :http://www.pendorya.com/
İlgili etiketler : Pendorya, Pendorya Hakkında, Pendorya Haberleri, Pendorya Avm Haberleri, Pendorya Avm, Pendorya Alışveriş Merkezi, Pendorya Alışveriş Ve Eğlence Merkezi, Pendorya Eğlence Merkezi, Pendik Pendorya Avm, Pendik Pendorya Aışveriş Merkezi, Pendorya İstanbul, İstanbul Pendorya, İstanbul Pendorya Avm, İstanbul Pendorya Alışveriş Merkezi, Pendik Pendorya Alışveriş Merkezi, Pendorya Pendik Alışveriş Merkezi, Pendik Alışveriş Merkezi, İstanbul Pendik Alışveriş Merkezi,
Faaliyet gösterdiği iller : İstanbul ( Anadolu )

Yakındaki AVM'ler

 • Neomarin Alışveriş Merkezi

  Neomarin Alışveriş Merkezi

  Neomarin Alışveriş merkezi 36,000 metre karelik kiralanabilir alanı ile 130 ulusal & uluslararası ve yerel markaya ev sahipliği yapıyor.
  11 yıl önce135001 defa incelendi
 • Viaport Alışveriş Merkezi

  Viaport Alışveriş Merkezi

  Türkiye'nin outlet konseptli en büyük alışveriş merkezi olan Via Port Outlet Center, Mağaza kiralanabilir alanı 69 bin m2. Toplam 189 mağaza, 4500 araçlık otoparkı bulunmkatadır.
  11 yıl önce137171 defa incelendi
 • Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi

  Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi

  Sanatın, modanın, dünya mutfağının, aile boyu eğlencenin ve alışverişin buluşma noktası Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi...
  5 yıl önce69423 defa incelendi
 • Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi

  Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi

  Alışverişin tüm renkleri Anatolium Marmara'da sizi bekliyor.
  5 yıl önce33560 defa incelendi