4564 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

 • Etiket Gönder :

 • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
  Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Pelit Pastanesi Hakkında : Pelit Pastaneleri’ni kurmadan önce 19 yıl boyunca bir pastanede çalışan Kazım Ayan, 1957 yılında üç çalışma arkadaşı Manol Usta, Hari ve Hristo ile beraber Tepebaşı’nda Pelit Pastaneleri’nin temelini attı. Kalitesi ve lezzetiyle rakiplerinden farklılaşan Pelit, kısa sürede sanatçıların, siyasilerin, yabancı ve Levantenlerin müdavimi olduğu bir pastane-kafe haline geldi.

Müşteri kalitesinin hızla büyümesi sonucu 1967 yılında Osmanbey Rumeli Caddesi’ndeki şubesi hizmete girdi. 1980 yılında diğer ortakların şirketten ayrılmasına takiben, Ayan ailesi büyüme kararı aldı. Organik büyüme vizyonu çerçevesinde şube ağını genişletti. Sırasıyla Caddebostan (1980), Levent (1985), Yeşilyurt (1987), Bebek (1990), Fabrika Satış (1994), Esentepe (1997), Carrefour Erenköy (2001), Altunizade (2001), Florya (2002) ve Çiftehavuzlar (2005) şubelerini hizmete sundu.

Pelit, satış ağını geliştirmeyi sürdürürken üretim tesislerini büyüterek kapasitesini artırmaya devam etti. Şişli imalat tesislerinde gerçekleştirilen pastacılık üretimi, 1994 yılında çikolata tesisinin de kurulmasıyla Esenyurt’ta inşa edilen modern tesislere taşındı.
Pelit Pastanesi ile ilgili etiketler : Pelit, Pelit Pastanesi, Pelit Pastaneleri, Pelit Pastacılık, Pasta, Çikolata, Kuru Pasta, Poğaça, Börek, Baklava,

Pelit Pastanesi Mağazası Bulunan Alışveriş Merkezleri

 • Pelican Mall AVM Alışveriş ve Yaşam Merkezi

  Pelican Mall AVM Alışveriş ve Yaşam Merkezi

  İstanbul Avcılar E-5 Üzerinde yapımı tamamlanan Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam merkezi 17 Aralık 2010 Pazartesi günü kapılarını açtı. Avcılar bölgesinin ilk büyük alışveriş merkezi öze...
  Üniversite Mahallesi Selvi Sok. No:25 E5 üzeri Avcılar / İSTANBUL  İstanbul ( Avrupa ) / Avcılar