3695 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Makel Elektrik Malzemeleri Hakkında : Makel Şirketler Grubu, elektrik malzemeleri sektöründe faaliyetine 1977 yılında başlayan ve sektöründe birçok ilke imza atma başarısı gösteren Türk sermayeli bir gruptur. Sektöründe pazarın önde gelen firmalarından birisi olan Makel, uzun yıllardır Türkiye elektrik malzemeleri sektörü ihracat lideri olarak dünyanın 40 aşkın ülkesine, en son teknoloji kullanılarak ürettiği ürünleri ihraç etmektedir. Belirlediği stratejik planlar doğrultusunda gerek Türkiye pazarında ve gerekse yurtdışı pazarlarında istikrarlı büyümesine devam eden Makel, on yıl içerisinde Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarında ciro bazında ilk 10 firma arasına girmeyi, iç pazarda ise lider iki firmadan biri olmayı hedefliyor.

45 bin m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde, dünya standartlarında ve otomasyona dayalı son teknoloji makine parkurunda üreten Makel’in ürün yelpazesinde anahtar-priz, grup priz, otomatik devre kesiciler, sigorta kutuları, kaçak akım koruma şalterleri, kaçak akım korumalı kompakt şalterler, elektrik aksesuarları, elektronik sayaçlar, reaktif güç kontrol röleleri ve panelmetreleri bulunmaktadır. Kalite laboratuarı konusunda ülkenin en gelişmiş laboratuarlarından birine sahip olan Makel, ürünlerinin kalite testlerini kendi bünyesinde yapmaktadır. TSE’nin kendi dışında onaylı laboraturalarından biri olan Makel aynı zamandan Alman VDE onaylı laboratuarlarından biridir.

1990’lı yılların başından bu yana yurtdışı pazarlarda izlediği başarılı satış ve pazarlama politikaları sayesinde ihracat yaptığı ülkelerin birçoğunda kalite, fiyat ve satış sonrası servisi ile tercih edilen bir isim olan Makel, Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından dünya markası olma yolunda ilerleyen markaları desteklemek amacıyla oluşturulan “Turquality Marka Destek Programı”na kabul edilen 64 firmadan biridir. Makel, Turquality Programı desteği ile bugün 40’ı aşan ihraç ülke portföyünü farklı kıtalarda farklı ülkeler ile daha da genişletmeyi hedeflemektedir.

2011 yılında gerek Türkiye pazarı ve gerekse yurtdışı pazarlarda hedeflediği büyüme rakamlarının da üzerine çıkmayı başaran Makel’in ana hedefi iş ortaklarına ve son kullanıcılarına en iyi kalite ve fiyatı sunabildiği bir ürün gamı ile istikrarlı ve sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmektir.

Toplam 1000 kişilik istihdamı rakamı ile istikrarlı büyümesini sürdüren Makel Şirketler Grubu, çalışanların eğitimi ve mutluluğunun arttırılması konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Tüketici beklentilerini karşılayacak ürün kalitesini sağlamada toplam 37 kişilik Mühendis ve teknik eleman kadrosu ile ArGe faaliyetlerine aralıksız devam eden Makel, yurtiçi ve yurtdışı pazarda kalitesini üst seviyelere taşıyacak araştırma ve ürün geliştirme çalışmalarına her geçen yıl biraz daha hız veriyor.

Makel, markaya yatırımın ve giderek daha da şiddetlenen küresel rekabetin gerekliliği olarak yatırımlarına aynı hızda devam etmektedir.
Makel Elektrik Malzemeleri ile ilgili etiketler : Makel, Elektrik Malzemeleri, Maket İletişim, Makel Türkiye, Anahtar, Priz, Telefon Prizi, Sayaç,