1679 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Liberte Yayınları Hakkında : Liberte Yayın Grubu, yayın hayatına 1998 yılında, bir grup entellektüelin kültürel ve siyasi arenayı yayın faaliyetleri arcılığıyla etkileme çabası olarak başladı. İsim olarak Latince kökenli ve “özgürlük” anlamına gelen “liberte” seçildi.

Özgürlükçü liberal felsefenin temel eserlerinin kitaplıklarda ve fikir ortamlarında hak ettikleri yeri alması için başlatılan bu ilk seferberliğin geride kalan 14 yılda 180'in üzerinde kitap yayınlandı. Dünyayı fikirlerin şekillendirdiğine inanan herkes gibi, bizim de, hayatımızı sıkıca çevreleyen sosyo-ekonomik sistemi, entelektüel atmosferi etkileyerek değiştirmeye çalışmamız şaşırtıcı olmasa gerektir.

Türkiye’nin siyasî, sosyal ve iktisadî ortamına hakim olan kolektivist, devletçi ve monist fikirlere karşı bireyci, piyasacı ve çoğulcu görüşleri savunan eserleri yayınlamaya yönelen Liberte Yayınları, hem liberalizmin klasiklerini hem de modern liberal yazarların eserlerini yayımlamaya devam etmektedir.

Liberte Yayın Grubu bünyesinde üç marka faaliyet göstermektedir. Bunlardan ilki klasik liberalizmin önemli metinlerini Türkçeye kazandırma ve liberal perspektifle yazılmış telif eserleri yayınlamayı ilke edinen Liberte Yayınları'dır.
Liberte Yayınları ile ilgili etiketler : Liberte Yayınları, Liberte Yayınevi Yayınları, Liberte Yayınları İletişim, Liberte Yayınları Kitapları, Liberte Yayınları Haberleri,