2672 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Cem Yayınları Hakkında : Kırk yıllık yayın yaşamını tamamlayan Yayınevimiz 1964 yılı Kasım ayında, bugün saygıyla andığımız Oğuz Akkan tarafından kuruldu.
İlk olarak "Nobel" dizisinde, Jean Paul Sartre'ın "Hürriyet Yolları" adlı üçlemesinin ilk kitabı olan "Akıl Çağı"nı Gülseren Devrim'in Türkçe'siyle yayınlamıştı. 1965 yılında "Hürriyet Yolları" dizi romanın öbür iki cildi, "Yaşanmayan Zaman" ile "Yıkılış" ve Nobel Dizisi'nden üç kitap daha çıkararak beş kitap yayınlamış oldu. 1966 yılında Nobel Dizisi yanında "Yirminci Yüzyıl Klasikleri", "Türk Sanatçıları", "Antoloji" ve "Kültür" dizileri oluştu. 1975 yılı başında bu dizilere "Dünya Şiiri" ve "Çocuk Dizisi" eklendi. 1978 yılında Sanat Kitapları ve Ansiklopedik yayınların yayımına başlandı. Daha sonra ünlü yazarların toplu ya da bütün eserlerinin yayımına başlayan yayınevi, Kafka'nın bütün eserlerini, Çehov'un bütün öykülerini, Rilke'nin bütün eserlerini, Cengiz Aytmatov'un toplu eserlerini yayınlamaya başladı.Felsefe ve Psikoloji dizileriyle yayın yaşamına devam eden yayınevi "İş Dünyası Sözlüğü" ile ilk defa kapsamlı "Türkçe-İngilizce", "İngilizce-Türkçe" üç ciltlik büyük boy bir sözlük yayımladı.
Cem Yayınları ile ilgili etiketler : Cem Yayınları, Cem Yayınevi, Türkiye Tarihi Dizisi, Kafka Dizisi, Jack London Toplu Eserler, Anton Çehov Kitaplığı, R. Maria Rilke Kitaplığı, Cengiz Aytmatov Dizisi, Dünya Klasikleri Dizisi, Çağdaş Dünya Edebiyatı, Nobel Dizisi, Felsefe Dizisi, İnceleme/araştırma, Psikoloji Dizisi, Türk Yazarları Dizisi, Dünya Masalları, Cem Çocuk Kitapları, Metinli Çocuk Ve Gençlik Kitapları Kılavuzu, Ali H. Neyzi - Toplu Eserler, Dizi Dışı Kitaplar,