ING Bank İlk Adım Bankacılık ile Facebook'a Para Transferi Dönemi Başlıyor

 • 11 yıl önce eklendi
 • 2309 defa incelendi
 • Puan : star star star 54 incelemede 3,37 puan almıştır.
ING Bank, şimdi de dijital bankacılık ile “eski köye yeni adet” getiriyor. Yeni dönem bankacılık anlayışının odağına dijital teknolojiyi yerleştiren ING Bank, yeni İnternet Şubesi ile bankacılık anlayışını tamamen değiştiriyor.

Türkiye’de bir ilk olarak cihaz bağımsız tasarlanan ING Bank yeni İnternet Şubesi, tüm bankacılık işlemlerini sadece iki adımla gerçekleştirmenin yanı sıra Facebook kullanıcılarına para transferini de mümkün kılıyor.

ING Bank’ın yenilenen İnternet Bankacılığı Platformu, GSMA’nın düzenlediği mobil iletişim dünyasının liderlerini belirleyen 2014 Global Mobil Ödülleri’nde ‘Tüketici Mobil Servisi’ kategorisinde finale kaldı. ING Bank, bu ödül kategorisinde yer alan tek banka oldu.

Türkiye’nin en iddialı bankacılığına imza atan ING Bank, yeni internet şubesi ile dijital bankacılıkta dönüşümü başlatıyor. ‘Cihaz Bağımsız (Responsive Design)’ olarak tanımlanan platform ile sektöre “her cihaza uyumlu bankacılık” anlayışı geliyor. Dünyanın direkt bankacılık lideri olan ING’nin bilgi birikimi ile yaratılan model ING Grubu’ndaki başka ülkelere de ihraç edilecek.

 ING Internet şubesi, bilgisayar, tablet, akıllı telefon ayrımını ortadan kaldırmasının yanı sıra tüm işlemleri “iki adım” ile gerçekleştirme imkanı sunuyor. Ayrıca, İnternet Şubesi’nde ING Bank’ta hesabı olmayan Facebook kullanıcılarına para transferi yapılabiliyor. Türkiye’de ilk defa klavye kısa yolları ile en sık kullanılan işlemlere hızlı erişim sağlayan yeni İnternet Şubesi aynı zamanda TC kimlik numarası ya da kart bilgileri ile internet bankacılığına hızlı giriş imkanı sağlıyor. ING Bank, güçlü analitik altyapısı sayesinde İnternet Şubesi’nde kullanıcılara, daha önceki ziyaretlerine ve mevcut ihtiyaçlarına uygun özel teklifler sunuluyor.

ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Uygun: “Yarının ING Bank’ı mobil bankacılık ile şekillenecek”
 ING Bank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Barbaros Uygun “Bizim için 2013’te ‘yeni dönem bankacılığı’ daha da önem kazandı. Gelişen teknoloji ve trendlere bakarak önümüzdeki 5-10 yıllık bankacılık haritasını çıkardık. Biz dijitali inovasyonla harmanlayarak yarının ING Bankını inşa ediyoruz. İki yılda altyapımıza çok yatırım yaptık. Bu çerçevede alternatif kanallara, özellikle mobile odaklandık.

Öngörüsel analitik en önemli önceliklerimizden bir tanesi. Teknolojinin gelişimiyle birlikte büyük ölçekte verilere ulaşabiliyor ve bunları hızlı şekilde analiz edebiliyoruz. Verileri müşteri yararına kullanarak doğru zamanda doğru kanalla doğru ürünü sunmayı hedefliyor, karar süreçlerimizi daha analitik bir yapıya oturtuyoruz. Nitekim web sitemiz ve İnternet Şubemiz tüm bu çalışmalar paralelinde odağına kolaylık, erişilebilirlik ve hız fonksiyonlarını alarak ilkleri bünyesinde barındıran bir platform halini aldı.

Sadece 1 dakikada EFT
Barbaros Uygun, “ING Bank İnternet Şubesi’nin sağladığı kolaylık ve hız ile internetten EFT süresini 1 dakikaya indirdik. ING Mobil’de yapacağımız yeniliklerle önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin ihtiyaçlarına, onların beklentilerinin üzerinde karşılık verecek ve yeni jenerasyona uyumlu ürünler geliştirmeyi sürdüreceğiz. Yarının ING’sinde, müşterilerimizle ilgilenme şeklimiz, hizmet sunma tarzımız ve müşteri takibimiz bugünkünden çok daha farklı olacak” diye ekledi. ü

“Facebook kullanıcılarına para transferi yapılacak”
Yeni platformu kurgularken, başta genç nüfus olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde kullanımı giderek artan sosyal medya platformlarını da unutmadıklarına değinen Barbaros Uygun, “Türkiye’de ilk kez dijital bankacılıkta facebook entegrasyonu geliştirerek, ING Bank’ta hesabı olmasa da facebook kullanıcılarına sadece iki adımla para göndermeyi mümkün hale getirdik” dedi.

“Dijital ekonomiye hazırız”
 ING Bank yeni İnternet Şubesi’nin Türkiye’deki dijital bankacılık tanımlamasını değiştireceğine dikkat çeken Barbaros Uygun, “Ekonomi ve bankacılık sektöründeki ağırlığı giderek artan dijital çağa ve bu çağın yarattığı ekonomiye ING Bank Türkiye olarak hazırız” dedi.

Mobil cihazların penetrasyonunun yükselişi ve verinin herkes tarafından kolaylıkla tüketimi ile birlikte şubesiz bankacılığının geldiği noktanın beklentilerin üzerinde olduğuna vurgu yapan Uygun, Türkiye’de mobil penetrasyonda %10’luk bir büyümenin GSYH’da kişi başı 0.6 puanlık bir artış getirdiğine dikkat çekti.

“ING Bank Internet Şubesi, şube bankacılığında da yeni bir dönemi başlatıyor”
Barbaros Uygun, yeni web sitesi ve internet bankacılığının yanı sıra yeni mobil uygulamalarla tamamen dijitale dayalı bir model geliştirdiklerini belirtti. Bankacılıkta konfor, kolaylık ve hızın ING Bank İnternet Şubesi ile yeniden tanımlandığını ifade eden Uygun, şube bankacılığı anlayışını da değiştireceklerini söyledi.

“Biz ING Bank olarak mobil bankacılık altyapısını şube bankacılığına taşıyarak bir ilke daha imza atıyor ve böylece yeni bir şube bankacılığı anlayışı geliştiriyoruz. Şubelerimizden de çok yalın, basit ve hızlı bankacılık hizmeti sunacağız. Yeni teknolojiyi kullanarak daha esnek, uygun maliyetli hizmet sunacak ve rekabette de avantajlı konuma geleceğiz” dedi.

“Teknoloji yatırımlarımızla mobil kullanan müşteri sayımız yüzde 325 arttı”
Dünyada ve Türkiye’de mobilin internetten daha hızlı büyüdüğüne dikkat çeken Barbaros Uygun, “Dünyada her dört cep telefonu sahibinden birisi telefonundan finansal bir işlem gerçekleştiriyor. Türkiye’deki internet penetresyonu yüzde 44, mobil abone sayısı penetrasyonu yüzde 91.1, akıllı telefon penetrasyonu ise yüzde 24 ve bu oran giderek yükseliyor.

Türkiye’de 2014 yılında akıllı telefon adedinin 44 milyona yükselmesi bekleniyor. Bu artışa paralel olarak, mobil bankacılık kullanımı da yıllar içinde artış gösteriyor. Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre Eylül 2012’den Eylül 2013’e kadar geçen 1 yıllık sürede mobil bankacılık müşteri sayısı %117’lik büyümeyle yaklaşık 2 milyondan yaklaşık 4.5 milyona ulaştı. Mobil platformlardan yapılan para transferleri yine aynı tarihler arasında %163’lük büyüme ile 2.5 milyondan 6.5 milyon adede yükseldi. Fatura, vergi gibi ödemeler %225 ile en yüksek büyümeyi elde ederek yaklaşık 1.3 milyondan 4.3 milyona adede çıktı. Kredi kartı işlemlerindeki artış ise 700 binlerden 2.3 milyonlara doğru %218’lik büyüme gösterdi.” Uygun teknoloji bankacılığının, ING Grubu’nun globalde en güçlü olduğu alan olduğuna da değinerek “Global açıdan ciddi bir birikime sahip olduğumuz mobil kanallara ağırlık vererek cihaz ve platform çeşitliliğine yatırım yaptık. Teknolojiye yaptığımız yatırımlarla 2012 yılından beri ING Mobil’i kullanan müşteri sayımızı yüzde 325 oranında artırdık. Yeni İnternet Şubemiz ile birlikte bu iddiamızı bir adım daha ileri taşıyacağız” dedi.

“Mobil kullanımına hakim ve fiyata hassas yeni bir müşteri ile karşı karşıyayız”
Barbaros Uygun, yeni dönem bankacılık anlayışlarının çıkış noktasında mobil kullanımının artmasının yanı sıra müşterilerin basitlik ihtiyacı, akıllı telefonların yaygınlaşması ve değişen müşteri profili olduğunu belirtti.

Uygun, “Y kuşağı X kuşağına göre daha az TV izleyip, daha az radyo dinliyor ve daha az gazete okuyor. Tüm bunlara karşın daha fazla internet kullanıyor. Ülkemizde kişi başına düşen taşınabilir cihaz sayısı ortalaması 5.4. Bu oran ABD, Almanya, Japonya gibi gelişmiş 12 ülkenin ortalaması yüzde 5.2; Hindistan, Endonezya, Arjantin gibi gelişmekte olan 8 ülkenin ortalamasıysa 6.15” dedi. Dijital çağda müşteri profilinin de değiştiğine dikkat çeken Uygun yeni müşteri profilinin, her konuda bilgili, mobil kullanıma öncelik veren, dijital alanda bilgi sahibi ve sosyal mecralarda aktif ve fiyatlara hassas olduğunu vurguladı.

ING Bank, GSMA Ödülleri’nde finale kaldı
ING Bank, yenilenen internet bankacılığı platformu ile her yıl iletişim ve teknoloji dünyasının liderlerini belirleyen GSMA 2014 Global Mobil Ödülleri’nde Tüketici Mobil Servisi kategorisinde finale kalan tek banka oldu. ING Bank’ın daha sosyal ve daha mobil internet bankacılığı platformu, geçtiğimiz yıl da İnteraktif Medya Ödülleri’nde Sınıfının En İyisi Ödülü’nü almıştı.İlgili etiketler : Ing Bank, Ing Bank Facebook, Facebook Para Transfer, İng Bank Hizmetleri, İnternet Şubesi,

Haber Sahibi

ING Bank
 • Eklenme Tarihi

  : 30 Ocak 2014
 • Güncelleme Tarihi

  : Güncelleme Yapılmamış
 • Geçerlilik Tarihi

  : 28 Şubat 2014
 • Trafik

  : 2309

Diğer ING Bank Haberleri

Benzer Haberler

 • ING Bank ING Bank ATM'lerinden Kartsız Para Gönderme Rahatlığı Başladı!

  ING Bank ATM'lerinden Kartsız Para Gönderme Rahatlığı Başladı!

  ING Bank ATM’lerindeki kartsız işlem hizmetine para gönderme seçeneği de eklendi. ING Bank müşterisi olmayanların da yararlanabileceği “kartsız para gönderme” hizmeti ile tek tuşla para gönd...
  26 Aralık 20114385 defa incelendi
 • ING Bank ING Bank Günlük Paket Üstünden Kazan Çekiliş Sonuçları

  ING Bank Günlük Paket Üstünden Kazan Çekiliş Sonuçları

  ING Günlük Paket’i eğlenceli bir şekilde anlatan Facebook oyunu “Üstünden Kazan”ı oynayıp çekilişe katılanlar arasından yapılan cekiliş ile 1 kişi iPad, 2 kişi iPhone-4, 10 kişi iPod Shu...
  13 Ocak 20125651 defa incelendi
 • Bank Asya Ayda sadece 5 TL'ye Çantanız Güvence Altında!

  Ayda sadece 5 TL'ye Çantanız Güvence Altında!

  Bank Asya Cüzdanım; çantanızı ve cüzdanınızı kapkaça karşı güvence altına alacağınız yepyeni bir ürün. Bank Asya Cüzdanım, sizi kapkaç, gasp, hırsızlık ve çalınma olaylarına karşı korurke...
  28 Aralık 20103393 defa incelendi
 • Bank Asya Bank Asya iPhone 4S Çekiliş Sonuçları

  Bank Asya iPhone 4S Çekiliş Sonuçları

  1 Ekim - 5 Kasım tarihleri arasında Bank Asya’ya ait ücretsiz www.facebook.com/bankasya adresini beğenip, hizmet ve ürünlerin tanıtımını izledikten sonra kampanya uygulamasına ad, soyad,...
  14 Kasım 20123696 defa incelendi
 • Vodafone Vodafone Facebook SMS Hizmeti

  Vodafone Facebook SMS Hizmeti

  Vodafone, Türkiye'de yine bir ilke imza atarak abonelerine Facebook’ta olan bitenden SMS ile haberdar olma fırsatı sunuyor. Servisten yararlanan Vodafone aboneleri günün her anında Fac...
  12 Mayıs 20113842 defa incelendi