Hayal Ortağım İle Carousel'de Engeller Kalkıyor

 • 3 yıl önce eklendi
 • 1354 defa incelendi
 • Puan : star star star star 16 incelemede 4 puan almıştır.
Turkcell’in YGA ile birlikte hayata geçirdiği “Hayal Ortağım”a eklenen “Yol Arkadaşım AVM” özelliğiyle görme engelliler Carousel AVM’de alışverişlerini kimseden yardım almak zorunda kalmadan yapabilecek.

Turkcell’in YGA işbirliğiyle hayata geçirdiği, görme engellilerin sosyal hayata daha aktif ve bağımsız katılmalarını amaçlayan “Hayal Ortağım” uygulaması içerisinde bulunan “Yol Arkadaşım AVM” özelliği Carousel AVM’de kullanıma açıldı. Bu özellik sayesinde görme engelliler, AVM’de önünden geçtikleri mağazaların hangi mağaza olduğu bilgisini alabiliyor ve gitmek istedikleri mağaza, asansör, danışma gibi noktalar için yönlendirmelere ulaşabiliyor.

“Hayal Ortağım” tüm Türkiye’de yaygınlaşmaya devam ediyor
Carousel Alışveriş Merkezi misyon edindiği sosyal sorumluluk anlayışıyla “Hayal Ortağım Yol Arkadaşım AVM” projesine dahil oldu. Carousel Alışveriş Merkezi’ne yerleştirilen beaconlar ile tüm mağazalar, sinema, yemek alanı, tuvaletler, acil çıkışlar, asansörler ve koridorlar gibi alanlar kapsandı ve engelsizleştirildi. Carousel AVM ile birlikte “Hayal Ortağım Yol Arkadaşım AVM” özelliği toplam 6 ilde 13 AVM’de hayata geçirilmiş oldu.2017 yılı içerisinde Türkiye çapında 40 AVM’ye ulaşması hedeflenen uygulamayla görme engellilerin AVM gibi toplu yaşam alanlarında herkes gibi özgürce zaman geçirebilmeleri amaçlanıyor. Bu hizmetten faydalanmak için görme engellilerin App Store veya Google Play’den Hayal Ortağım uygulamasını indirip üye olmaları yeterli. Uygulama tüm operatör kullanıcılarına açık olmakla birlikte Turkcell müşterilerine data kullanımı tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.İlgili etiketler : Carousel, Carousel Avm, Hizmet, Turkcell, Hayal Ortağım,

Haber Sahibi

Carousel AVM
 • Eklenme Tarihi

  : 14 Kasım 2016
 • Güncelleme Tarihi

  : Güncelleme Yapılmamış
 • Geçerlilik Tarihi

  : 28 Şubat 2017
 • Trafik

  : 1354

Diğer Carousel AVM Haberleri

Benzer Haberler