Ana Sayfa » AVM » Ankara » Karum Alışveriş Merkezi

Karum Alışveriş Merkezi

 • 11 yıl önce eklendi
 • 45339 defa incelendi
Karum Alışveriş Merkezi

Karum Alışveriş Merkezi Hakkında


 Karum İş ve Alışveriş Merkezi, 1986 yılında Sheraton Hotels & Towers Projesi ile birlikte Koray - Kavala yatırımcı grubu tarafından projelendirilip, beş yıllık bir inşaat safhasından sonra 1991 yılının Ekim ayında "Ankara'da Yeni Bir Merkez" sloganıyla hizmete açılmıştır.

    Kısa bir sürede şehrin çekim merkezi haline gelen Karum, Türkiye'nin ilk iş ve alışveriş merkezlerinden biri olması ile tanınır. Özellikle mimarisi ve peyzajı ile beğenilen Karum şehrin en zarif semti olan Kavaklıdere'de yer alır.

Karum İş ve Alışveriş Merkezi, Ankara'nın Çankaya İlçesi Kavaklıdere Semtindedir.
Şehir Merkezi olan Kızılay'a 15' yürüme mesafesindedir.

 İş merkezimizin inşaat alanı 62.000m²'dir. Bunun 12.000m²'si otopark, 23.000m²'si ortak alan ve 27.000 m²si de kullanılabilir alandır. Üçü çarşı katları (zemin,1,2), dördü büro katları, diğer ikisi de tesisat ve otopark katları olmak üzere 9 kattan oluşan binanın 4 ana kapısı ayrıca otopark bağlantıları mevcuttur. Ortada eliptik bir atrium mimarimizin en önemli özelliğidir.

   İş merkezimiz İran Caddesi No:21 Kavaklıdere adresinde olup, Tunalı Hilmi Caddesi, Arjantin Caddesi ve Tahran Caddesinin kesişme noktasındadır Kavaklıdere semtinin Esat, Gazi Osman Paşa, Çankaya, Ayrancı gibi semtlerin ortasinda bulunması ve yürüme mesafesinde olmasi yer seçiminde önemli bir etkendir.

'Karum İş ve Alışveriş Merkezi'nin işletmeciliği, Katmalikleri Yönetim Kurulu tarafından yürütülmektedir.
Yöneticilik Karum'un idari, mali, teknik, güvenlik, temizlik, promosyon ve tüm işletmecilik faaliyetlerini sürdürmektedir.

'Karum İş ve Alışveriş Merkezi'nin işletmeciliği, Katmalikleri Yönetim Kurulu tarafından yürütülmektedir.
Yöneticilik Karum'un idari, mali, teknik, güvenlik, temizlik, promosyon ve tüm işletmecilik faaliyetlerini sürdürmektedir.'

Karum İş ve Alışveriş Merkez'inde girişte x-ray cihazı, 3000kw trafo, 2500 kw jenarator, merkezi ısıtma, havalandırma ve soğutma grupları 8 insan ve 2 yük asansörü, 4 yürüyen merdiven, dış ışık gücüne göre düzenlenmiş aydınlatma sistemi, merkezi yangın söndürme sistemi ve genel müzik yayını bulunmaktadır. İş ve alışveriş merkezimiz, Özel Güvenlik Yasası'na tabi, Ankara Valiliğince onaylanan koruma planı uyarınca, toplam 35 güvenlik personeline sahiptir. Bu personel vardiyalı olarak 24 saat boyunca hizmet vermekte; iş ve alışveriş merkezi içerisinde huzuru ve güvenliği sağlamaktadır. Çarsı içerisinde girişi sağlayan 1 ana kapı, 1 otopark kapısı ve 4 yan kapı olmak üzere 6 adet giriş vardır. Bu kapıların hepsinde devamlı olarak güvenlik görevlilerimiz görev yapmaktadır.

İş ve alısveriş merkezimizde, bağımsız bölüm veişletmecilere yönelik toplam 200 araç kapasiteli B1 ve B2 olarak adlandırılan 2 adet kapalı otopark bulunmaktadır. Ayrıca 4 katlı 500 araçlık ticari otopark 24 saat müşterilerimizin hizmetindedir.
Karum Alışveriş Merkezi Adresi :İran Caddesi 21/397 E Asansörü 06680 G.O.P. Çankaya / Ankara
Telefon :0 312 468 49 84 - 85
Web Adresi :http://www.karum.com.tr/
İlgili etiketler : Ankara Karum Alışveriş Merkezi,

Yakındaki AVM'ler

 • Atakule Alışveriş Merkezi

  Atakule Alışveriş Merkezi

  Atakule Alışveriş Merkezi, Ankara’nın merkezinde, kentin en özel parklarından biri olan Botanik Parkı manzaralı bir tepede yer alıyor. Elçilik binalarına, bölgenin önde gelen sanat gale...
  6 yıl önce33421 defa incelendi
 • ATG Alışveriş Merkezi

  ATG Alışveriş Merkezi

  Ankara Hızlı Tren Garı’nın Yaşam Enerjisi Bir Alışveriş Merkezinin Dinamizmiyle Buluşacak
  8 yıl önce15660 defa incelendi
 • Bilkent Center Alışveriş Merkezi

  Bilkent Center Alışveriş Merkezi

  Bilkent Center Alışveriş Merkezi; Tepe Emlak ve Metro AG işbirliği ile 1998 yılında Ankara'da açılmıştır.
  8 yıl önce27771 defa incelendi
 • Gimart Outlet Alışveriş Merkezi

  Gimart Outlet Alışveriş Merkezi

  Gimat Outlet ünlü markaları uygun fiyatlarla ve ferah bir ortamda Ankaralılar ile buluştururken, 20.000m2’lik terasında modern ankara manzarası eşliğinde Türk ve dünya mutfağının değişi...
  10 yıl önce30672 defa incelendi

Karum Alışveriş Merkezi Mağazaları