Ana Sayfa » AVM » Ankara » Gordion Alışveriş Merkezi

Gordion Alışveriş Merkezi

 • 11 yıl önce eklendi
 • 60538 defa incelendi
Gordion Alışveriş Merkezi

Gordion Alışveriş Merkezi


17 Eylül 2009 tarihinde Ankara'da kapılarını halka açan Gordion Alışveriş Merkezi, toplam 49,950 metre karelik kiralanabilir alanında 150'den fazla mağazası ile ziyaretçilerine alışveriş, yemek ve eğlence için birbirinden cazip fırsatlar sunuyor.  Gordion Alışveriş Merkezi Türkiye'nin BREEAM Sertifikası'na sahip en büyük binası ve Ankara'nın ilk yeşil alışveriş merkezi olma özelliğine sahip.

Ziyaretçilerine sunduğu ulusal ve uluslararası pek çok ünlü marka ile Ankara'da alışverişe yeni bir boyut kazandıran Gordion Alışveriş Merkezi'nin önde gelen kiracıları Carrefour, Electroworld, Zara, C&A ve Marks & Spencer.  Num-Num, Cook Shop, Sushico gibi Başkentli tüketicilerin öncelikli tercihlerinin yanı sıra AVM, Cine Maximum, Zara Home, Massimo Dutti, Stradivarius, Bershka, Oysho, Pull and Bear, Network, Fabrika, Benetton, Electro World, H&M, Mango,  Koton, LC Waikiki ve  Nike gibi diğer markalara da ev sahipliği yapıyor. 

Geniş ürün yelpazesi ve özellikli marka karmasının yanında, Gordion Alışveriş Merkezi aynı zamanda bütün aile fertleri için farklı yemek ve eğlence fırsatları sunuyor. Alışveriş deneyimini daha da renkli kılacak geniş imkanlarıyla alışveriş ve eğlenceyi bütünleştirerek sosyal bir cazibe merkezi haline gelen Gordion,aynı zamanda Mars Entertainment'ın işlettiği ve Ankara'nın 13 salonlu en büyük sinemasını da bünyesinde bulunduruyor. 

Alışveriş merkezinin hemen altında ve üstünde bulunan kapalı otoparkı ise toplam 2,300 araç kapasitesine sahiptir. 

Gordion AVM kendine has tasarımı ile Ankara'nın Ümitköy bölgesinde bir işaret taşı olarak yer alıyor. Bu özgün konseptin ilhamı, yerel tarih ve mimari unsuru olan Gordion düğümüne dayanıyor.  Şehrin bu gelişen kısmına kentsel ve sofistike bir tarz kazandırırken, çağdaş mimarisi, girişlerde ve ön cephe ve malzemelerin işlenmesinde anahtar bir rol üstleniyor.  Alışveriş Merkezi, üç ana meydanı bulunan tek bir "cadde" etrafında düzenleniyor.  Merkeze güney girişinden girildiğinde, renklendirilmiş elmasların değişken oyunu ile alt katlara ışık veren Bijoux Meydanına çıkılıyor.  Caddenin aşağısında ise bir kentsel plazayı andıran Orta Meydan yer alıyor.  Zemin katından gökyüzüne doğru yükselen dikey dekoratif ve yapısal unsurlarıyla alışveriş ortamının göz alıcı atmosferini vurgulayan Yiyecek Katı Meydanı bu sırayı taçlandırıyor.  Gordion konsepti, enerji verimliliği konusundaki son teknoloji ve standartlara sahip yeni tesisatları içerecek şekilde, REDEVCOncepts tarafından tasarlandı.  Mimari, Chapman Taylor Architects ve RedevConcepts'in ortak ürünüdür. 

Ankara'daki ilk yeşil alışveriş merkezi
Gordion AVM BREEAM (Bina Araştırması & Kuruluş & Çevresel Değerleme Metodu) sertifikasına sahip en büyük alışveriş merkezi olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Gordion  "Çok İyi" derecesiyle BREEAM sertifikası aldı ve merkez Ankara'daki ilk yeşil alışveriş merkezi ve ilk BREEAM sertifikalı bina.  BREEAM dünyada binalar için en uzun zamandır ve en yaygın olarak kullanılan çevresel değerlendirme yöntemi. Merkez kısmen kendi enerjisini kendisi üretiyor, bir kojenerasyon sistemi, merkezin elektrik ihtiyacının yaklaşık % 18'ini karşılıyor. 

Yer ve erişim
Gordion Alışveriş Merkezi, önde gelen idare ve ticaret merkezi haline gelen Eskişehir Yolu üzerindeki Çayyolu Bölgesi'nde yer alıyor.  Alışveriş Merkezi Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları olan ODTÜ, Hacettepe, Bilkent ve Başkent Üniversiteleri'ne 5 dk. mesafede konumlanıyor.  Çayyolu kavşağında bulunan merkeze ulaşım hem Eskişehir Yolu üzerinden hem de Çayyolu içinden, toplu taşıma araçları ve araba ile sağlanabiliyor.  Şu anda yapım aşamasında bulunan ve 2012 yılında faaliyete geçmesi beklenen Ümitköy metro hattının, erişimi daha da kolaylaştırması ve de Çayyolu bölgesine yeni bir cazibe kazandırması bekleniyor. Gordion Alışveriş Merkezi Ankara'da doğrudan metro girişi bulunan tek alışveriş merkezi olacak.
Gordion Alışveriş Merkezi Adresi :Ankaralılar Caddesi No:2 Koru Mahallesi 06810 Yenimahalle / Ankara
Telefon :0312 233 70 00
Web Adresi :http://www.gordion-avm.com/
İlgili etiketler : Yenimahalle Gordion Avm,
Faaliyet gösterdiği iller : Ankara

Yakındaki AVM'ler

 • Podium Ankara AVM

  Podium Ankara AVM

  Podium Ankara, hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine ulusal ve uluslararası öncü markalara ev sahipliği yapan 180 mağazaya ve 70.000 m²'lik kiralanabilir alana sahip.
  9 yıl önce25279 defa incelendi
 • Armada Alışveriş Merkezi

  Armada Alışveriş Merkezi

  Armada, Hayat Sokağı ve her iki tarafında bulunan gurme restoranları, kafeleri ile çok özel seçenekler sunarken; sinema, çocuk oyun merkezi, fitness ve spor salonu ile Ankara’nın en öne...
  11 yıl önce76904 defa incelendi
 • Atlantis City Alışveriş Merkezi

  Atlantis City Alışveriş Merkezi

  Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Batıkent’lilerin; hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 155 yerli ve ulusal markaya ...
  11 yıl önce56030 defa incelendi
 • Ankamall Alışveriş Merkezi

  Ankamall Alışveriş Merkezi

  ANKAmall Alışveriş Merkezi'nde Türkiye'nin ve dünyanın seçkin birçok markası ve Türkiye pazarına ilk defa ANKAmall'da giriş yapan ünlü markalar yer alıyor.
  11 yıl önce83875 defa incelendi