Ana Sayfa » AVM » İstanbul ( Avrupa ) » Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

 • 14 yıl önce eklendi
 • 365900 defa incelendi
Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul


Türkiye'nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo ile ilk buz müzesi Magic Ice'a ev sahipliği yapan Forum İstanbul, IKEA, Dechatlon, H&M gibi Avrupa'nın dev markalarının yanı sıra yerli ve yabancı 265 mağazası, fark yaratan müşteri hizmetleri, çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıran eğitim ve eğlence alanları, sıradışı mimarisi ile dikkat çekiyor

İstanbul Bayrampaşa'da toplam 495.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Forum İstanbul 175.000 metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 265 markası ile yalnız Türkiye'nin değil Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi.

Forum İstanbul 8.000 metrekare üzerine kurulan Türkiye'nin ilk dev akvaryum Turkuazoo ile Türkiye'nin ilk buz müzesi Magic Ice, İsveç'in ünlü hızlı moda markası H&M, 5.000 metrekarelik bir alanda hizmet veren Fransız spor mağazası Decathlon'nun yanı sıra , IKEA, Praktiker ve Tepe Home'un yer aldığı 46.000 metrekarelik ev dekorasyon alanında 12 ayrı markaya ev sahipliği yapıyor. Saturn, Teknosa, Bimeks gibi markaların başı çektiği 11.500 metrekarelik teknoloji alanına sahip olan Forum İstanbul; Boyner, YKM, C&A, Mudo, Marks&Spencer ve Zara gibi ulusal ve uluslararası mağazaları, restoranları ve 5.000 araçlık otoparkı ile yalnız İstanbullulara değil, İstanbul'u ziyaret eden turistlere de hizmet veriyor.

Gerek mimarisi, gerek kalıcı sanat eserleriyle de İstanbul'da yeni bir hayatın yolunu açan Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, E5 ve TEM otoyolunun bağlantı noktasında yer alıyor

Boyner, YKM, C&A, Mudo, Marks&Spencer ve Zara gibi büyük mağazaların da yer aldığı Forum İstanbul'da kadın, erkek, çocuk ve iç giyimde iddialı yerli ve yabancı 62 markanın yanı sıra 19 ayrı ayakkabı ve çanta mağazası bulunuyor.

Forum İstanbul, müşterilerine 15 ayrı kafe seçeneğinin yanı sıra, 34 restoran ve fast food zinciriyle hizmet veriyor. 
10 salonu ve 2450 kişilik kapasitesi ile İstanbul Avrupa yakasının en büyük sinema kompleksi AFM Sinemaları  Forum İstanbul'da bulunuyor.

Forum Bonus Card

Forum İstanbul'un müşterilerine sunduğu hizmetlerden biri de Garanti Bankası işbirliğiyle hayata geçirilen Forum Bonus Card. Alışveriş merkezlerine özel ilk ve tek kredi kartı Forum Bonus Card, Bonus Card'ın altyapısıyla Forum Alışveriş Merkezleri'nin ayrıcalığını bir araya getiriyor.

Forum İstanbul'da kalıcı sanat eserleri

Multi Development Türkiye'nin Türkiye'de açtığı diğer Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezleri'nde olduğu gibi Forum İstanbul'da da kalıcı sanat eserleri yer alıyor. Ünlü heykeltıraş Hanefi Yeter'in "Dünya Kapısı" adını verdiği dev kapı, alışveriş dünyasına da bir kapı açıyor. Alüminyumdan yapılan 7 metre genişliğinde 5.60 cm yüksekliğindeki "Dünya Kapıs"nın alt kısmında deniz hayvanlarının figürleri yer alıyor.
Forum İstanbul'da yer alacak bir başka sanat eseri de Rus sanatçı Daria Bokareva'ya ait. Bokareva'nın 2006 yılında 1. Uluslararası Dokuma Heykel Sempozyumu kapsamında gerçekleştirdiği "Enerji" adlı yapıt Forum İstanbul'da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Forum İstanbul AVM Açılış
Forum İstanbul AVM Açılış
Forum İstanbul AVM İç Görünüm
Forum İstanbul AVM İç Görüntüsü
Forum İstanbul AVM Dış Görünüm
Forum İstanbul AVM Dış Görüntüsü
Forum İstanbul AVM İç Görünüm
Forum İstanbul AVM İç Görüntüsü
Forum İstanbul İç Görüntü
Forum İstanbul İç Görüntü
Forum İstanbul Alışveriş Merkezi
Forum İstanbul Alışveriş Merkezi
Forum İstanbul Alışveriş Merkezi Adresi :Forum İstanbul No:5/5 Kocatepe Mah. Paşa Cad. Esenler Bayrampaşa / İstanbul ( Avrupa )
Telefon :+90 212 443 13 50
Web Adresi :http://www.forumistanbul.com.tr
İlgili etiketler : Afm Sinemaları,

Yakındaki AVM'ler

 • Ora Alışveriş Merkezi

  Ora Alışveriş Merkezi

  İstanbul Bayrampaşa'da farklı birçok fonksiyonun bir arada olduğu ilk ve tek merkez Ora! Outlet, Termal Park, Arena, Convention, Crowne Plaza ve Holiday Inn Express, sinemalar, meyda...
  13 yıl önce55679 defa incelendi
 • Akvaryum Alışveriş Merkezi

  Akvaryum Alışveriş Merkezi

  Yeni alışkanlığınız Akvaryum Alışveriş Merkezi, Dünyaca ünlü markaların bulunduğu Mağazalarıyla Modanın; Fast food, Cafe ve Teraslı Restaurantlarıyla lezzetli anların; Oyun alanları ve...
  14 yıl önce30904 defa incelendi
 • Eyüp Park Alışveriş Merkezi

  Eyüp Park Alışveriş Merkezi

  Gül Proje, İstanbul'un göbeği Eyüp'te, önünden geçen herkesi kendisine hayran bırakacak Eyüp Park AVM projesini hayata geçirdi.
  6 yıl önce27512 defa incelendi
 • Vadistanbul Alışveriş Merkezi

  Vadistanbul Alışveriş Merkezi

  Vadistanbul Alışveriş Merkezi, 103 bin m² büyüklüğündeki kiralanabilir alanıyla Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri…
  6 yıl önce93915 defa incelendi

Forum İstanbul Alışveriş Merkezi Mağazaları