4861 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

 • Etiket Gönder :

 • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
  Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Uyum Market Hakkında : Uyum Gıda A.Ş. 1998 yılında İskender Keleş, Ali Akyüz, Mehmet Akyüz, Ahmet Akyüz, Erdal Tüfekçi, Yusuf Balkan ve İsmail Çalışkan tarafından kurulmuştur. Kurucu ortaklar aynı zamanda RAMTOP (Rami Toptancıları)’nın ortaklarından olup, gıda perakendeciliği ve toptancılığı alanlarında yaklaşık 30 yıllık tecrübeye sahiptirler. Sektördeki gelişmeleri takip eden kurucu ortaklar, modern perakendeciliğin geleceğin yükselen değeri olacağı ve bu alanda yatırım yapmanın karlı bir iş modeli oluşturacağını öngörerek, bu alana yönelip Uyum Gıda A.Ş.’yi kurmuşlardır. “Uyum” ismi, bir araya gelen yedi uyumlu ortağın çalışma bütünlüğü ve perakendecilik sektörünün tüm dinamiklerine aşılamak istedikleri ahenkten ilham alınarak seçilmiştir.
Kurucu ortaklardan; İsmail Çalışkan 1999, Yusuf Balkan 2008, Erdal Tüfekçi 2009, Ali Akyüz ise 2012 yılında ortaklıktan ayrılmışlardır.
2012 yılı itibariyle İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ahmet Akyüz, Makro Market A.Ş., Şirket`in çoğunluk paylarına sahip olan ortaklarıdır. Makro Market A.Ş. tüzel kişiliği adına yönetim kurulu üyesi olarak Şeref Songör tescil ve ilan edilmiştir.
Uyum Gıda A.Ş. yerel gıda perakendecilik alanında ilk mağazasını 1998 yılının Haziran ayında Başakşehir 1.Etap’ta açmıştır. Öncelikli bölge olarak İstanbul Avrupa yakası merkez alınarak bu bölgede çalışmalara devam edilmiştir. Sevkiyat kolaylığı yanında yakalanan maliyet avantajı sonucunda 2001 yılına kadar dört yeni mağaza daha faaliyete geçirilmiştir.
2001 yılı Uyum Gıda A.Ş için önemli bir yıldır. Ekonomik krize rağmen Şirket % 100 büyüme gerçekleştirerek mağaza sayısını 10’a yükseltmiştir. Onuncu mağaza ile birlikte, merkezi depo uygulamasına geçilerek, mağazalarda üretim merkezleri kurulmuştur. 2002 yılında ise Bakırköy ve Başakşehir 4.Etap mağazaları ile beraber unlu mamuller üretim tesisleri hizmete başlamıştır.
2009 yılında Uyum Gıda A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün, Uyum Çarşı olarak adlandırılan merkeze taşınmasından sonra, Et Entegre ve Unlu Mamuller Üretim Tesisleri de aynı merkezde faaliyetlerine başlamışlardır. 2012 yılındaki Makro Uyum işbirliğinin ardından 2013 yılı Mart ayında Uyum merkezini Güneşli' ye taşıdı.
2010 yılında Piliç İşleme-Parçalama tesisi ve Bakliyat Paketleme tesisi kurulmuştur. Bu sayede, 2009 yılında başlanan Uyum markalı et satışına paralel olarak Uyum markalı tavuk ve bakliyat ürünlerinin satışı da yapılabilmektedir.
22 Kasım 2012 tarihinde Şirket sahip olduğu kurumsal alt yapı sayesinde başarılı bir halka arz süreci gerçekleştirerek, sermayesinin %30’unu halka açmıştır.Halka açılma süreci sonrasında Uyum Gıda A.Ş.`nin hisseleri İstanbul Menkul Kıymet Borsası’nda (İMKB) işlem görmektedir.
2012 yılı kasım ayında Makro Market A.Ş.`ye %47,32 (%7,56 A Grubu, %39,76 B Grubu) oranında hisse devri gerçekleştirilmiştir.
2013 Şubat ayı itibariyle Uyum Gıda A.Ş, 62 adet süpermarket, 1 adet Pasterya (Pastane) olmak üzere toplam 62 satış noktasında, 1.750` nin üzerinde çalışanı ve 46.373 m2 satış alanı ile faaliyetlerine devam etmektedir.
Uyum Market ile ilgili etiketler : Uyum Market, Uyum Market Ürünleri, Uyum Market Hakkında, Uyum Market Haberleri, Uyum Market Yiyecek, Uyum Market İçecek, Uyum Market Türkiye, Market, Uyum Marketleri,

Uyum Market Mağazası Bulunan Alışveriş Merkezleri

 • Axis Alışveriş Merkezi

  Axis Alışveriş Merkezi

  Axis Alışveriş Merkezi 774 araçlık otoparkı, mescid, taksi hizmeti, vale hizmeti, 74 mağazasıyla birlikte ve ücretsiz müşteri servisi ile hizmetinizde...
  Merkez Mah. Cendere Cad. No:28 İstanbul ( Avrupa ) / Kağıthane
 • Axis Alışveriş Merkezi

  Axis Alışveriş Merkezi

  Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığıyla yapılan, Kâğıthane’nin ilk ve tek Alışveriş Merkezi olma özelliğini taşıyan Axis Kâğıthane 6 Haziran Perşembe günü hizmete açıldı. Kâğıthane merke...
  Merkez Mah. Cendere Cad. No:28 İstanbul ( Avrupa ) / Kağıthane