2886 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

 • Etiket Gönder :

 • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
  Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Fazıl Bey'in Türk Kahvesi Hakkında : Y.Mimar Fazıl Tuncalı Bey 1923 yılında Kadıköy'de doğmuştur. Hayatı boyunca her baba gibi Türk Kahvesi'ne olan düşkünlüğünden asla vazgeçmemiştir.

Bizler babamızın yaklaşık yarım asırdır ''Tarihi Kadıköy Çarşısı'' içinde yer alan aynı ustaların büyük bir hazla yaptığı aynı lezzetteki Kurukahveci Müessesesi'ni alarak onun anısını yaşatmaya karar verdik.

Kurukahvecilik alanındaki faaliyetimiz, Tarihi Kadıköy Çarşısı içinde, mütevazi bir kuruyemişçi dükkanı bünyesinde başlamıştır. Kurukahvenin,bilhassa kahvenin tedarik imkanlarının zor olduğu bir tarih diliminde, müşterilerimizin beğenisi ve yoğun talepleri, nitelikli kurukahve üretimine ağırlık vermemize vesile olmuştur.

Bilindiği üzere işlenmemiş ham kahvenin klasik Türk lezzetine göre kavrulması ve öğütülmesi son derece zor ve tecrübeye dayanan bir işlemdir. Bilhassa kavrulma sürecinde kişisel ustalık ve tecrübe kahvenin kendine has lezzetini belirlemektedir.

Bizler, ham kahvenin fabrikasyon yöntemlerle üretilmesine kesinlikle karşı olup Türk kahvesinin işlenmesinin itina, özen ve sevgi gerektirdiği kanaatindeyiz. Müessesemizde kullandığımız eski usul makineler uzun yıllardan beri faaliyette olup kahvemizin ilk günlerdeki eşsiz lezzetini bugünlere kadar taşımaya devam etmektedir.
Fazıl Bey'in Türk Kahvesi ile ilgili etiketler : Fazıl Bey'in Türk Kahvesi, Fazıl Bey'in Türk Kahvesi Şubeleri, Fazıl Bey'in Türk Kahvesi İletişim, Fazıl Bey'in Türk Kahvesi Haberleri,

Fazıl Bey'in Türk Kahvesi Mağazası Bulunan Alışveriş Merkezleri

 • İstinyePark Alışveriş Merkezi

  İstinyePark Alışveriş Merkezi

  İstanbul Sarıyer'de 2007’den beri 300’e yakın mağazası ile hizmet vermektedir.
  İstinye Bayırı Cad. No:73 İstanbul ( Avrupa ) / Sarıyer