En doğru araba sigortası hangisi?

 • 13 yıl önce eklendi
 • 3317 defa incelendi
 • Puan : star star star star 24 incelemede 3,58 puan almıştır.

Herkesin hayatı, alışkanlıkları farklı olduğu gibi, araba sahiplerinin de karşılaştıkları durumlar ve riskler farklı olabilir. Araba sigortası yaptırırken, standart bir poliçe almak ile masrafınızı artırıyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Belki sizin için en doğru poliçe bedeli daha düşüktür, veya içerdiği riskler açısından herhangi bir olumsuz durumda veya kaza halinde tahmininizden çok daha fazla masraf çıkabilir. Araç sigortası yaptırmadan, hatta fiyat almaya dahi başlamadan önce ilk yapılacak iş kendi nedenlerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemek olmalıdır.

Araba için sigorta seçenekleri neler?

Arabanızı trafikte güvenle kullanmak, hem kendi aracınızı hem de trafikteki diğer araçları güvence altına almak için yapılması gereken iki tip araba sigorta vardır:

1. Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar. Yani trafikteki diğer araçlarla güvenli bir şekilde trafiği paylaşmanızı sağlar.

2. Kasko Sigortası

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır. Aracınıza kasko sigortası yaptırarak herhangi bir hasar anında maliyeti düşünmek zorunda kalmazsınız.

Kasko sigortası trafik sigortasının tersine işler, yani kaza anında karşı tarafın değil, sadece sigortalı aracın zararını/zararlarını karşılar. Bu nedenle trafiğe çıkacak araçlar için her iki sigortanın da yaptırılması, tüm risklere karşı aracın ve sürücünün korunmasını sağlayacaktır.

En uygun sigorta şartları neler?

Araç sahiplerinin sigorta kapsamına alacakları riskler farklı olabilir. Kasko sigortası ile bu riskleri azaltabilirsiniz. Kasko sigortası kapsamındaki temel şartlar şunlardır: Kaza sırasında çarpma, çarpılma, aracın yanması ve çalınma.

Temel şartların dışında, aracınızda oluşabilecek diğer hasarları düşünerek, bunları da poliçenize dahil ettirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse:
- Sel, su basması ile deprem gibi doğal afetler
- Terör saldırıları
- Araç içinde bulunan bireylerin zarar görmesi
- Kilit sistemi hasarları, araç anahtarının çalınması
gibi riskler "ek teminatlar" adı altında kasko sigortası kapsamında yer alabilir.
Kendi bulunduğunuz koşulları ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra, poliçenizin eksiksiz olarak düzenlenmesi için sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Benim için en uygun sigorta acentesini nasıl bulurum?

Aracınıza yaptıracağınız sigorta kadar, sizi doğru yönlendirecek temsilciyi bulmak da önemlidir. Artık alacağınız sigorta için tek tek acentaları dolaşarak fiyat alma devri kapandı. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarla da size uygun bir sigorta poliçesini seçebilirsiniz.

Sigortam.net uzmanları, onlarca seçenek arasından sizin ihtiyaçlarınıza en uygun, aynı zamanda maddi olarak da tercih edeceğiniz sigorta şirketini bulmanıza yardımcı olur. Bir kaç adımda aracınızın özelliklerini belirtirsiniz, sigorta uzmanlarımız anında sizinle bağlantıya geçer ve sizi en doğru araba sigortası konusunda yönlendirirler. Poliçenizi kolayca satın alırsınız, yenileme tarihinde hiç zorluk çekmeden işlemleriniz yapılır. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından'dan 7/24 hizmet alırsınız.
İlgili etiketler : Araç Sigortası, Taşıt Sigortası, Kasko, Trafik Sigortası, Sigorta Hizmetleri, Sigorta Acentesi, Sigortam Net, Www Sigortam Net,

Haber Sahibi

Sigortam net
 • Eklenme Tarihi

  : 23 Mart 2011
 • Güncelleme Tarihi

  : 23 Mart 2011
 • Geçerlilik Tarihi

  : 31 Mart 2011
 • Trafik

  : 3317

Benzer Haberler

 • Garanti BBVA Bankası Garanti'den Ev veya Eşya Sigortası Yaptırdı Stillİstanbul'dan Daire Kazandı

  Garanti'den Ev veya Eşya Sigortası Yaptırdı Stillİstanbul'dan Dai

  30 Haziran'a kadar 58 TL'den başlayan primlerle Garanti'den Ev veya Eşya Sigortası yaptıranlar arasında yapılan çekiliş sonuçunda 1 kişiye İstanbul-Pendik  Kurtköy Mah.Yenişehir Ekin Sk...
  12 Temmuz 20113501 defa incelendi
 • Vakıfbank Vakıfbank'tan Kart Çalınmasına Karşı Koruma

  Vakıfbank'tan Kart Çalınmasına Karşı Koruma

  Türkiye’nin öncü bankalarından VakıfBank, modern yaşam destek pazarının lider ismi İngiltere merkezli CPP ile yeni bir işbirliğine daha imza atarak  “Güvenli Kart Programı” ürününü Güne...
  12 Mayıs 20143057 defa incelendi
 • Anadolu Sigorta Anadolu Sigorta'dan Sağlıkta Büyük Fırsat

  Anadolu Sigorta'dan Sağlıkta Büyük Fırsat

  Anadolu Sigorta’nın yeni ürünü ‘Sağlıkta Fırsat Poliçesi’ oldukça cazip fiyatlar ve teminatlarla bireysel sigortalılara birbirinden özel fırsatlar sunuyor. Fırsat Poliçesi sahiplerinin y...
  15 Kasım 20121890 defa incelendi
 • Garanti BBVA Bankası Çocuğunuzun Geleceği İçin Garantili Gelecek Hesabı ve Gelecek Sigortası

  Çocuğunuzun Geleceği İçin Garantili Gelecek Hesabı ve Gelecek Sig

  Garanti Bankası, küçük birikimlerle çocuklarının yarınlarını bugünden garantiye almak isteyen ebeveynler için “Garantili Gelecek Hesabı” ve “Garantili Gelecek Sigortası”nı hizmete sundu.&nb...
  20 Mart 20151845 defa incelendi
 • Forum Aydın OPET, Forum Aydın'da Trafik Kurallarını Öğretecek

  OPET, Forum Aydın'da Trafik Kurallarını Öğretecek

  Bugüne kadar 81 ilde 700 bini aşkın öğrenciye trafik bilincinin aşılandığı “OPET Trafik Dedektifleri Projesi” ile 15-16 Kasım tarihlerinde Forum Aydın’da, 3-17 yaş arasındaki çocuk ve gençle...
  13 Kasım 20141780 defa incelendi