Ana Sayfa » AVM » Trabzon » Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi

Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi

  • 10 yıl önce eklendi
  • 22785 defa incelendi
Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi

Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi Hakkında


2 Ekim 2010 tarihinde halka kapılarını açan Varlıbaş Alışveriş Merkezi Binası eskiden tekel fabrikası olarak şehirde yer alan, birçok Trabzon’lu aileye nesiller boyu değer katmış olan ancak uzun zamandır atıl ve kullanılmaz durumda olan yapının, aslına sadık kalınarak Anıtlar Yüksek Kurulu onayı ile gerek bina revizesi ve gerekse çevre düzenlemesiyle tekrar topluma kazandırılması ile ortaya çıkmıştır. Alışveriş merkezimiz 52.000 m² kapalı alana, 21.350 m² ticari alana sahip olup, bünyesinde 63 mağaza ve 8 stant yer almaktadır. 650 araç kapasiteli açık-kapalı otoparkı, 10 salon ve 1083 koltuk kapasitesiyle Avşar sinemalarına; 2.170 m² Kilpa market alanı, 1396 m² Tekzen Yapı Market, 1500 m² kapalı Paintball Alanı, 762 m² Teknosa Elektromarket ve 762 m² Magic World eğlence merkezine sahiptir. 

Yerleşim / Ulaşım Hakkında
Atıl durumda olan tekel fabrikasının, alışveriş merkezine dönüştürülerek tekrar topluma kazandırılması alışveriş merkezine aynı zamanda bir sosyal sorumluluk boyutu kazandırmıştır. Alışveriş merkezi ziyaretçileri özellikle Trabzonlu ziyaretçiler, nesiller boyu hayatlarında yer edinmiş olan tekel binasını tekrar yaşatmaktadırlar. Eski ve yeni geleneksel anlayışlar ziyaretçilerin yaşamlarında değer bulmaya devam etmektedir. Şehir merkezinin tam ortasında özellikle de iş yeri, kamu binaları ve okullara yakın olması sebebi ile AVM çevresi ile ortak sinerji oluşturmaktadır.

Marka Karması Yaparken Nelere Dikkat Ediyoruz?
Varlıbaş Alışveriş Merkezi, elektronikten dayanıklı tüketim mallarına, giyimden mücevherata kadar güçlü marka karması ile dikkatleri çekiyor. 

Marka karmasında Trabzon'a değer ve yenilik katacak ulusal ve uluslararası markaların yer olmasına dikkat edilmekte aynı zamanda yerel marka değerine de sahip çıkılarak ulusal-uluslararası ve yerel markaların tek çatı altında buluşturulmasına özen gösterilmiştir. 

Varlıbaş Alışveriş Merkezi, Trabzonlulara Nasıl Bir Yaşam Vaat Ediyor?
Alışverişin yanı sıra eğlence, lezzet alanları ayrıca sosyal misyonu ile müşterilerinin hayatlarına değer katan, her türlü ihtiyaca cevap veren ulusal ve uluslararası markaların yanı sıra Trabzon'un simgesi olmuş bütün değerleri bünyesinde bulunduran bir marka vaadi sunuyor. Sineması, Paintball Alanı, çocuk oyun alanları, ve 5D simülasyon makineleriyle Karadeniz'in yeni eğlence merkezi olan Varlıbaş Alışveriş Merkezi, içerisinde 3D özelliği olan 1083 kişi kapasiteli 10 sinema solunu ve gösterimdeki en son filmleri sinemaseverlere, eşsiz bir atmosferde izleme keyfini yaşatıyor.

Çocuk Kulübü ile çocuklara yönelik birçok etkinlik düzenleniyor.

3.500 metrekarelik bir yemek alanı olan alışveriş merkezi, 12 adet kafe-restoran-fastfood noktası alışveriş merkezinin teras katında hizmet veriyor. Yemek katı'nın katlanabilir camlı mimarisi sayesinde Trabzon Varlıbaş Alışveriş Merkezi, konuklarına Karadeniz'in eşsiz deniz ve doğa manzarası eşliğinde yemek yeme ayrıcalığı sunuyor. 

Alışveriş Merkezimizin bölgede faaliyet göstermesi ile AVM bünyesinde yaklaşık 1000 kişiye yeni istihdam kaynağı yaratılmıştır. Bu açıdan bakıldığında Alışveriş Merkezimizin faaliyet göstermesi, bölgede yaygın olan cadde mağazacılığı hizmetlerinin rekabet kuralları çerçevesinde kalite standartlarının yükselmesine olumlu yönde tetikleyici güç oluşturmaktadır.

Trabzon'un simgesi Varlıbaş Alışveriş Merkezi'nin yönetimi ise, dünyanın en önde gelen uluslararası Gayrimenkul Yönetim şirketlerinden JonesLangLaSalle tarafından yapılıyor. 

Önem Verdiğimiz Değerler...
Trabzon'a ve yerel değerlerine sahip çıkmak, her türlü modernizm, yenilik ve planlamayı mağaza ve müşterilerin beklentilerini de göz önünde bulundurarak gerçekleştirmektir. Aynı zamanda AVM-mağaza-müşteri sinerjisini aynı değerde tutmak bizim için son derece önem taşımaktadır.
Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi Adresi :Gülbahar Hatun Mahallesi Atapark Karşısı Merkez, 61040 Trabzon Merkez / Trabzon
Telefon :0462 223 60 00
Web Adresi :http://www.varlibasavm.com/
İlgili etiketler : Varlıbaş Avm, Varlıbaş Alışveriş Merkezi, Varlıbaş Alışveriş Ve Eğlence Merkezi, Varlıbaş Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Varlıbaş Atapark, Varlıbaş Atapark Avm, Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi, Varlıbaş Atapark Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Varlıbaş Atapark Alışveriş Ve Eğlence Merkezi, Trabzon Varlıbaş Atapark, Trabzon Varlıbaş Atapark Avm, Trabzon Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi, Varlıbaş Atapark Avm Trabzon, Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi Trabzon,
Faaliyet gösterdiği iller : Trabzon

Yakındaki AVM'ler