Ana Sayfa » AVM » Trabzon » Forum Trabzon Alışveriş Merkezi

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi

  • 11 yıl önce eklendi
  • 46178 defa incelendi
Forum Trabzon Alışveriş Merkezi

Forum Trabzon AVM


Multi Development Türkiye’nin Türkiye’deki “Forum” projelerinden biri de tarihi, doğası ve ekonomik yapısıyla Doğu Karadeniz’de ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Trabzon’da yer almaktadır. Forum Trabzon, ünlü Meryem Ana (Sümela), Manastırı tarihi merkezleri ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin turizm alanları içinde önemli bir yere sahip olan kentin kuzey doğusunda yer alıyor.

Yeni Ekspres Yol, 100.Yıl Parkı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü ile çevrelenen 72.000 m2 arazi üzerine kurulan Forum Trabzon, sadece ilk görüşte hayran bırakan mimarisiyle değil, prestijli markaları ve yıl boyu sürecek etkinlikleriyle de Karadeniz’in en beğenilen çekim merkezidir.

Trabzon’un yanı sıra tüm Karadeniz Bölgesi’nin bugüne dek yapılmış ilk büyük projesi olan Forum Trabzon,  49.000 m2’lik toplam kiralanabilir alanı ile perakende sektörüne getirdiği canlılıkla bölge ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Trabzon ve çevresine sunduğu farklı alışveriş deneyiminin yanı sıra Forum Trabzon, aidiyet duygusu ve toplumsal sorumluluk anlayışıyla bugüne dek hayata geçirdiği projelerle de kentin sosyal ve kültürel yaşamına da destek vermektedir.

Forum Trabzon, bünyesinde bulundurduğu Migros hipermarket, Koçtaş yapı market, 8 salonlu Cinemaximum sinemaları, ulusal ve uluslararası ünlü markaların yer aldığı mağazalar yanı sıra restoran, kafelerle birlikte düzenlenen festival, konser ve spor etkinlikleri ile Karadenizlileri bir araya getirerek, bölgenin en renkli buluşma noktasıdır.

Haziran 2008’den bu yana Karadeniz’in en büyük alışveriş ve buluşma noktası olan Forum Trabzon, bölge şehirlerin yanı sıra yurt dışından ziyaretçileriyle de yıllık 11 milyon ziyaretçiyi ağırlamakta; onlara dünya markaları, sıradışı etkinlikleri ve alışveriş fırsatlarıyla unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır.

Hollandalı T-T Design tarafından geliştirilen konsepti ve Portekizli CPU Architects ve Türkiye’den Arup Mühendislik tarafından geliştirilen mimarisiyle Forum Trabzon, kentin kimliğine uygun ve denizle bütünleşen çok özel bir mimariye sahiptir. Dört kattan oluşan alışveriş merkezimiz, Karadeniz’in çılgın dalgalarından esinlenerek tasarlanan dalgalı çatıları, gemi penceresi şeklindeki çatı ışıklıkları ve deniz feneri ile bulunduğu bölgenin  simgelerini taşımaktadır.  Çelik cam ve ahşap kullanılarak yüzyılın mimarisinin yansıtıldığı alışveriş merkezi, bölgenin ve Türk edebiyatının en değerli şairlerinden Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun şiirleriyle bezenmiş duvarlarıyla da sanata ve kültüre olan saygısını yansıtmaktadır.
Forum Trabzon Alışveriş Merkezi Adresi :Devlet Sahil Yolu cad. 100. Yıl Parkı Yanı Değirmendere Trabzon Merkez / Trabzon
Telefon :0462 377 02 00
Web Adresi :http://www.forumtrabzon.com/
İlgili etiketler : Trabzon Forum Avm,
Faaliyet gösterdiği iller : Trabzon

Yakındaki AVM'ler

  • Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi

    Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi

    Alışveriş Merkezi, konuklarına Karadeniz'in eşsiz deniz ve doğa manzarası eşliğinde yemek yeme ayrıcalığı sunuyor.
    11 yıl önce26563 defa incelendi

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi Mağazaları