2555 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

 • Etiket Gönder :

 • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
  Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Yeşim Tekstil Hakkında : Yeşim Tekstil'in kuruluş öyküsü, 1949'da Nergis Holding kurucularından merhum Şükrü Şankaya'nın okumak için Yunanistan'dan Türkiye'ye gelmesiyle başladı.

Geleceğinin ticarette olduğuna inanan Şükrü Şankaya, Bursa Kapalı Çarşı'da tekstil işiyle uğraşan bir dükkanda çırak olarak iş hayatına atıldı ve kısa bir süre sonra 1952 yılında da kendi işini kurdu.

Ablasının oğlu olan Cavit Çağlar da o dönemde tekstil mesleğini öğrenmek üzere tekstilin merkezi olan İstanbul'a Sultanhamam'a gitti ve Musevi topluluğunun varlıklı tüccarlarından tekstil mesleğini öğrendi.

1967 yılında Şükrü Şankaya yeğeni Cavit Çağlar ile birlikte kumaş ticareti yapan ortak bir şirket kurdu. Daha sonra iki ortak 1973 yılında birlikte yeni bir şirket daha kurarak, tekstil hayatlarında önemli bir dönüm noktasına geldiler. 1983 yılında ise Yeşim Tekstil’i faaliyete geçirmeleri ile birlikte hızlı bir büyüme ve gelişme dönemine girdiler.
Yeşim Tekstil ile ilgili etiketler : Yeşim Tekstil, Yeşim Tekstil Ürünleri, Yeşim Tekstil Hakkında, Yeşim Tekstil Haberleri, Yeşim Tekstil İletişim, Yeşim Tekstil Tr,

Yeşim Tekstil Mağazası Bulunan Alışveriş Merkezleri

 • Atlantis City Alışveriş Merkezi

  Atlantis City Alışveriş Merkezi

  Atlantis Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Batıkent’lilerin; hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 155 yerli ve ulusal markaya ...
  Başkent Bulvarı No: 224 Batıkent Ankara / Yenimahalle