2798 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

 • Etiket Gönder :

 • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
  Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Efe Poligon Hizmetleri Hakkında : Atıcılık Sporu genel anlamda;kullanılan bir silah vasıtası ile bir nesneyi hedefe yollayarak, isabet sağlamakmantığı üzerine kurulmuştur. Amaç; arzu edilen hedefi mümkün olan en merkeznoktadan vurmaya çalışmaktır. Atıcılık, bir spor dalı olarak, kullanılan silah tipine göre alt dallara ayrılır.Havalı silah atıcılık branşı da bu dallardan biridir.

Havalı Silah Atıcılığı, diğer atıcılık branşlarına göre, daha az maliyetlioluşu, daha emniyetli oluşu nedeniyle her yaştan insanın ilgilenebileceği,dünya çapında da en yaygın olan Atıcılık Branşıdır.

10 m havalı tabanca ve tüfek atışları, Uluslararası Atıcılık Federasyonu tarafındanbelirlenmiş standartlarındaki Atış Poligonlarında ve yine özellikleri,Uluslararası Atıcılık Federasyonu’nun belirlediği silah ve mühimmatlar ile icraedilir.

Adından da anıldığı gibi bu dal, sıkıştırılmış hava basıncı ileçalışan silahlarla yapılır. Silahları hava tüplü yada mekanik olarak havayısıkıştırabilen iki ayrı modelden üretilmektedir. Her iki modelde de temelprensip namludaki diabol’un (saçmanın)basınçlı hava ile namludan atılmasıdır. Silahınpatlaması sırasında oldukça yüksek bir basınç ortaya çıkar bu basınç sayesindediabol’un namlu terk ederek hedefe ulaşır. Bu silahlardan atılan diabollerinetkili menzilleri 20-25 m. Olmakla birlikte, uçuşmesafeleri 100 m ye kadar ulaşmaktadır.Değişik çap ve modellerde havalı silahlar olmasına rağmen, sportif amaçlıyapılan Havalı Silah Atıcılık branşında kullanılan silahlar, UluslararasıAtıcılık Federasyonu tarafından belirlenmiş ölçüler tarafındansınırlandırılmıştır.

Tesisimiz, Ankara’da özel işletme mantığında ve bir alışverişmerkezinde açılan ilk havalı tabanca ve tüfek atış poligonu özelliğinitaşımaktadır.

Poligonumuz, sporcuların ve izleyicilerin birlikteyararlanabileceği oturma ve dinlenme alanları ile birlikte 200 m2 alan içerisinekurulmuştur. Bu alan içerisinde, aynı anda 10 kişinin atış yapmasına olanaksağlayan, 10 adet atış yolu mevcuttur. Bu atış yollarında, atıcılarınhedeflerini, hedef hattına taşıyan mekanik hedef sistemleri yanı sıra, 4 adetatış yolumuzda ilave olarak modern pentlanton sporunda kullanılan kapamahedefleri mevcuttur.

Özel işletme ve bir alışveriş merkezi içerisinde olmamızhaftanın 7 günü sabah 10:00 akşam 22:00 saatlerine kadar hizmet vermemiz,atıcılık sporuna ilgisi olan ancak çalışma şartları nedeni ile atıcılık sporuile ilgilenemeyenlerin faydalanabileceği bir poligondur. Poligonumuz, anlaşmalıatıcılık spor kulüplerine bağlı sporculara nezih bir antrenman ortamı sunmaklabirlikte, bu spora merak duyan, hobi amaçlı atış yapmak isteyen, yediden yetmişyediye tüm atış meraklılarına güvenli bir şekilde ve standartlar içerisindefaydalanacağı bir spor tesisi özelliğindedir.

Poligonumuz, Atıcılık sporuna gönül veren her yastan sporcuarkadaşların gelip rahat bir şekilde antrenman yapabilecekleri bir alandır.

Ankara da gerçekleşecek havalı tabanca ve tüfekmüsabakalarına elimizden geldiği kadarıyla destek olup ev sahipliği yapabilmekadına, Federasyonumuz ve İl Müdürlüğü’müzün yetkilileri ile temas halindeyiz.

Tesisimizde, Antrenör nezaretinde atış eğitimi verilmektedir.Bu sayede eğitimde başarılı olan arkadaşlarımızı kulüplerimize yönlendirerek,diledikleri taktirde profesyönel olarak bu sporu devam etmeleri konusunda yardımcıolabilmekteyiz.

Profosyonel yada amatör olarak atıcılık sporuyla uğrasan veimkanları çerçevesinde kendi silahlarına sahip olan kişilerede silahlarınınpoligon kurallarına uygunluğuna bakarak aylık olarak üyelik sistemimizdemevcuttur

Yoğun halk kitlesinin uğradığı ve ziyaret ettiği bir ortamdaolmamız atıcılık sporunun herkes tarafından daha iyi tanınmasını ve bu spordalıyla uğraşan kişilerin sayısının artacağını düşünmekteyiz

Atıcılık sporunabaşlayın, buna değer. Belki de, bir sonraki dünya şampiyonu siz olabilirsiniz.

Hepsinin ötesinde,atıcılık, sadece silahlar, silahlarınçekiciliği veya madalya kazanmak için yapılan bir spor değildir. Atıcılık, aynızamanda kişiye, günlük yaşamında daha disiplinli olmayı öğreten gerçek bir stresavcısıdır.
Efe Poligon Hizmetleri ile ilgili etiketler : Efe Poligon Hizmetleri, Efe Poligon Hizmetleri Ürünleri, Efe Silah, Poligon, Poligon Silah, Efe Poligon, Efe Poligon Ssilah, Efe Poligon Havalı Silah, Havalı Silah, Efe Poligon Havalı Tüfek, Havalı Tüfek, Efe Poligon Ürünleri, Efe Poligon Haberleri, Efe Poligon İletişim, Efe Poligon Silah, Oyuncak Silah,

Efe Poligon Hizmetleri Mağazası Bulunan Alışveriş Merkezleri

 • Antares Alışveriş Merkezi

  Antares Alışveriş Merkezi

  Adını samanyolunda yer alan güneşten 400 kat daha büyük ve 60 bin kat daha parlak olan bir yıldızdan alan Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 82.750 metrekarelik kiralanabilir alanı ile...
  Halil Sezai Erkut Cad. Afra Sok. No:1/A Ayvalı - Etlik Ankara / Keçiören