Yapı Kredi, Engelsiz ATM’yi Türkiye ile Buluşturmaya Devam Ediyor

 • 8 yıl önce eklendi
 • 2858 defa incelendi
 • Puan : star star star 49 incelemede 3,14 puan almıştır.

Yapı Kredi, engellilerin bankacılık sektöründe karşılaştıkları zorluklardan yola çıkarak 2008’de başlattığı “Engelsiz Bankacılık Programı”nı Türkiye genelinde yaygınlaştırıyor.

Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında çeşitli projelere imza atan Yapı Kredi, 2010’da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Görme Engellilere Yönelik Engelsiz ATM” ve dünyada bir ilk olan “Engelsiz POS”u hizmete sundu.

Görme engellilerin sesli işlem yapabildiği Engelsiz ATM’ler, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli ve Samsun illerinden sonra Türkiye genelindeki Yapı Kredi ATM’lerinde yaygınlaştırılmaya devam ediyor.

Sesli yönlendirme ile işlem yapılabilen Engelsiz POS’lar ise görme engellilere kredi kartı işlemlerinİ hız bir şekilde gerçekleştirme imkanı sağlıyor.

Engelsiz ATM’ler Yapı Kredi müşterisi olsun veya olmasın görme engelli tüm banka kartı müşterilerinin para çekme ve bakiye inceleme işlemlerinde büyük kolaylık sunuyor.

Türkiye’de engellilere yönelik bankacılık hizmetleri geliştiren ilk finansal kurum olduklarını belirten Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, engellileri toplumun bir parçası olarak sosyal hayata daha çok katabilmek için sorumluluk almaya devam ettiklerini söyledi. Doğan sözlerine şöyle devam etti;

“Maalesef ülkemizde günlük hayatın birçok alanında gerekli standartlar oluşturulmadığı için engelli vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşıyor. Banka olarak bu sıkıntıların hiç olmazsa bir bölümünü kendi faaliyet alanımız içinde ortadan kaldırmak için çaba gösteriyoruz. Son olarak Samsun’da da hayata geçirdiğimiz görme engellilere yönelik Engelsiz ATM ile sunduğumuz hizmetleri daha da zenginleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde bu alandaki hizmet ve ürünlerimizi çeşitlendirmeyi, Engelsiz Bankacılık Programı’nı daha da yaygınlaştırmayı planlıyoruz.”

Altı Nokta Körler Vakfı’ndan görme engellilerin beklenti, ihtiyaç ve karşılaştıkları zorluklar ile ilgili bilgi alınarak geliştirilen Engelsiz ATM’lerden sunulan işlem seçeneklerinin önümüzdeki dönemde arttırılması planlanıyor.

İŞİTME ENGELLİLERE ONLİNE CHAT, ORTOPEDİK ENGELLİLERE YÖNELİK “ENGELSİZ ATM”

2008 yılında Engelsiz Bankacılık Programı’nı oluşturan Yapı Kredi, engelli vatandaşların bankacılık hizmetlerinde yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Engelsiz Bankacılık Programı Kapsamında Sunulan Hizmetler

Görme Engellilere Yönelik Engelsiz ATM: Görmeyen veya görme güçlüğü olan kişiler için sesli işlem yapma özelliği sunuluyor.

Ortopedik Engellilere Yönelik Engelsiz ATM : Bu hizmet ile ortopedik engelli müşterilerin bankacılık hizmetlerine daha kolay ve çağdaş bir biçimde ulaşmaları sağlanıyor.

İşitme Engellilere Yönelik Online Chat : Online chat hizmeti ile şube veya çağrı merkezine yönlendirilmeden, kayıp-çalıntı kart bildirimi, kart kapama, manyetik hasar nedeniyle yeni kart talebi, kredi kartı bilgi güncelleme ve benzeri işlemlerin tamamı gerçekleştirebiliyor.

Görme Engellilere Yönelik Yazıyı Sese Çeviren Teknoloji : Yazıyı sese çeviren bu özel teknoloji ile görme engelli müşterilerin piyasalardaki anlık değişimler hakkında sesli olarak bilgi alabilmeleri sağlanıyor.
İlgili etiketler : Yapı Kredi Bankası, Engelsiz Atm, Engelsiz Bankacılık Programı, Görme Engellilere Yönelik Engelsiz Atm, Engelsiz Pos, Ortopedik Engellilere Yönelik Engelsiz Atm, Yapı Kredi,

Haber Sahibi

Yapı Kredi Bankası
 • Eklenme Tarihi

  : 24 Mart 2011
 • Güncelleme Tarihi

  : Güncelleme Yapılmamış
 • Geçerlilik Tarihi

  : 31 Mart 2011
 • Trafik

  : 2858

Diğer Yapı Kredi Bankası Haberleri

Benzer Haberler

 • Yapı Kredi Bankası Yapı Kredi Engelsiz ATM’leri Türkiye Genelinde Yaygınlaştırmaya Devam Ediyor

  Yapı Kredi Engelsiz ATM’leri Türkiye Genelinde Yaygınlaştırmaya D

  Yapı Kredi, engellilerin bankacılık sektöründe karşılaştıkları zorluklardan yola çıkarak 2008’de başlattığı “Engelsiz Bankacılık Programı”nı Türkiye genelinde yaygınlaştırmaya devam ediy...
  9 Temmuz 20112223 defa incelendi
 • Taurus Ankara AVM Taurus AVM'de

  Taurus AVM'de "Engelsiz Alışveriş" Devri Başladı

   Türkiye nüfusunun yüzde 12,19'unu oluşturan engelliler hayatın her alanında zorluklarla karşılaşırken, Ankara’da Taurus AVM ilk kez alışverişte engelleri kaldıran hizmetleri hayata geç...
  23 Mayıs 20141321 defa incelendi
 • Peugeot Engeller İstanbul’da Aştılar!

  Engeller İstanbul’da Aştılar!

  Engelli bireylerin sosyal yaşama entegre olmalarına destek olmak ve toplumda engelliler konusundaki farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlenen “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi, Anadolu’n...
  17 Haziran 2014841 defa incelendi
 • KoruPark AVM Bursa Korupark Alışveriş Merkezi

  Bursa Korupark Alışveriş Merkezi "Engelsiz Alan" Bayrağı'nı Almay

  Bursa Valiliği tarafından Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen “Engelsiz Alan” uygulamasında Bursa Korupark Alışveriş Merkezi,  “Engelsiz Alan Bayrağı”nı alan ilk alışveriş merkezi o...
  11 Temmuz 20112053 defa incelendi
 • Carousel AVM Engelsiz Orkestra Yılbaşı Konseri Carousel'de!

  Engelsiz Orkestra Yılbaşı Konseri Carousel'de!

  Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 29 Aralık Cumartesi, saat 15:00-17:00 arasında, Selim & Kerim Altınok yönetimindeki Engelsiz Orkestra eşliğinde misafirlerini ağırlayacak. Akusti...
  22 Aralık 20121821 defa incelendi
Alışveriş Siteleri