İş Bankası Maximum Kart'lar Müzekart Özelliği Kazandı

 • 10 yıl önce eklendi
 • 2944 defa incelendi
 • Puan : star star star star 106 incelemede 4,02 puan almıştır.
İş Bankası Maximum Kart’ın yeni hizmeti ile tüm İş Bankası Maximum Kart’lar Müzekart özelliği kazandı, Maximum Kart sahipleri için müzelere ücretsiz giriş dönemi başladı.

İş Bankası ve TÜRSAB-MTM İş Ortaklığı’nın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda Maximum özellikli İş Bankası kredi kartları Müzekart özelliği kazandı. Kredi kartı sektöründe bir ilk olarak İş Bankası tarafından sunulan bu yeni hizmet ile tüm Maximum özellikli İş Bankası kredi kartı sahipleri Müzekart’la giriş yapılan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerini her yıl 1 ay boyunca ücretsiz ziyaret edebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Ömer Çelik, İş Bankası Genel Müdürü Sn. Adnan Bali, TÜRSAB Başkanı Sn. Başaran Ulusoy’un katıldığı basın toplantısı ile tanıtılan bu hizmetle İş Bankası Maximum Kart sahipleri Türkiye’nin tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyor.

Basın toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Ömer Çelik, “Temsil ettiği değerler ve 3,5 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile eşsiz bir marka olan Müzekart ile ekonomi ve bankacılık sektörümüzün öncü kuruluşu Türkiye İş Bankası’nı günümüzün gelişmiş iletişim anlayışı ile buluşturan bu işbirliğinin bu alanda yepyeni fikirleri de beraberinde getireceğini umuyorum” dedi.

İş Bankası Genel Müdürü Sn. Adnan Bali ise İş Bankası olarak müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunduklarını, özellikle ödeme sistemleri piyasasında müşterilerine alışveriş keyfinin yanı sıra yaşam keyfini de maksimuma taşıyacak hizmetler sunmayı amaçladıklarını, bu amaçla değişen müşteri talep ve ihtiyaçlarını proaktif olarak takip ettiklerini belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda TÜRSAB-MTM İş Ortaklığı ile yapılan işbirliği ile Türkiye’de daha önce benzeri gerçekleştirilmemiş bir hizmeti müşterilerine sunmuş olduklarını söyledi.

Kredi kartıyla müzelere ücretsiz giriş
Adnan Bali konuşmasında, “Bu işbirliği sonucu İş Bankası kredi kartlarına otomatik olarak topluca Müzekart özelliği kazandırdık. Böylece kredi kartı müşterilerimiz için müzelere ücretsiz giriş dönemi başlamış oldu. Maximum Kart müşterilerimiz hiçbir ön koşul bulunmadan ve ilave bir başvuruya gerek kalmadan, sahip oldukları Maximum Kart’ı yurt genelinde Müzekart’ın geçerli olduğu müze ve ören yerlerine giriş için kullanabilecekler. Böylece Maximum Kart’a sektörde tarihe geçecek bir yenilik ile kültür-sanat alanında benzersiz bir hizmetimizi eklemiş olduk” dedi.

Basın toplantısında konuşan TÜRSAB Başkanı Sn. Başaran Ulusoy ise, TÜRSAB- MTM İş Ortaklığı olarak İş Bankası ile gerçekleştirdikleri Maximum Kart & Müzekart işbirliği sayesinde tarihimizi ve kültürel zenginliğimizi daha çok sayıda vatandaşımızla buluşturacak olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Başaran Ulusoy konuşmasında, “ TÜRSAB’ın bir sosyal sorumluluk projesi olarak sahiplendiği müzelerimize ilgi ve yıllık 20 milyon olan ziyaretçi sayısının artırılması amacımızı gerçekleştirerek tarihe ışık tutacak işbirliğimizin önemini ve bu ülke için değerini biliyor ve hayırlı olmasını diliyoruz. Türkiye'nin bu iki büyük ve önemli kurumu bugün burada topluma hizmet etme misyonunu layıkıyla yerine getirmiş olmanın onurunu paylaşıyor. Önümüzdeki günlerde bu işbirliğinin örnek teşkil edeceği başka projelerle de karşınızda olmayı umuyorum” dedi.

İş Bankası kredi kartlarının taşıyacağı Müzekart özelliği her bir takvim yılı içinde 1 aylık süre için geçerli oluyor. 1 aylık süre müze veya ören yerinde kart sahibinin kartını ilk olarak kullandığı ve ücretsiz giriş yaptığı gün başlıyor ve kart sahibi bu tarihten itibaren bir ay boyunca Müzekart’ın geçerli olduğu müzeleri ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. Maximum Kart ile müze ve ören yerlerine ücretsiz olarak giriş, turnikeli noktalarda İş Bankası’na özel ayrılmış turnikelerden, diğer noktalarda ise POS cihazlarında kartın okutulması yoluyla gerçekleşiyor. Bir aylık süre zarfında aynı müze ve ören yeri yalnızca iki kez ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Bu hizmetten İş Bankası’nın Maximiles ve MercedesCard dahil tüm Maximum özellikli kredi kartı sahipleri faydalanabiliyor.


İlgili etiketler : Maximum Kart, Müzekart, Müze,

Haber Sahibi

Maximum
 • Eklenme Tarihi

  : 18 Şubat 2013
 • Güncelleme Tarihi

  : Güncelleme Yapılmamış
 • Geçerlilik Tarihi

  : 31 Mart 2013
 • Trafik

  : 2944

Diğer Maximum Haberleri

Benzer Haberler

 • İsfanbul AVM Avrupa'nin İlk Ve Tek Canlı Müzesi Vialand Avm'de Açıldı

  Avrupa'nin İlk Ve Tek Canlı Müzesi Vialand Avm'de Açıldı

  Açık hava konseptiyle alışverişi gerçek bir keyfe dönüştüren VIALAND AVM, Avrupa’nın ilk ve tek ‘Canlı Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Üç boyutlu 100 eserin sergilendiği müzede izleyici sana...
  5 Mart 20142619 defa incelendi
 • PTT PTT Pul Müzesi Açılıyor!

  PTT Pul Müzesi Açılıyor!

  Türkiye ve tüm dünyadaki filatelistler, pul tutkunları tarafından merakla beklenen Ankara PTT Pul Müzesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım’ın katılımıyla 22 Ekim 20...
  22 Ekim 20131779 defa incelendi
 • Outlet Center İzmit İmkansızlığa Yanilmeyenlerin Hikayesi Outlet Center İzmit'te

  İmkansızlığa Yanilmeyenlerin Hikayesi Outlet Center İzmit'te

  14 Mart - 03 Nisan 2016 tarihlerinde 1915 Çanakkale Seddülbahir Savaş Malzemeleri Özel Müzesi Outlet Center İzmit’te sergilenecek. 18 Mart 1915’de, insanlık tarihinin en büyük ve en çetin s...
  11 Mart 20161413 defa incelendi
 • Antares AVM Antares AVM'de Çanakkale Savaşları Panaromik Müze ve Resim Sergisi Açıldı

  Antares AVM'de Çanakkale Savaşları Panaromik Müze ve Resim Sergis

  Antares Alışveriş Merkezi ve Türkiye Gaziler Vakfı anlamlı bir sergi için bir araya geliyor.   28 Mart - 3 Nisan tarihleri boyunca tarih kokan bu sergi & müzeyi gezmek için sizle...
  30 Mart 20113596 defa incelendi
 • Symbol Kocaeli AVM Çanakkale Müzesi Symbol Yaşam Merkezi’ne Geliyor

  Çanakkale Müzesi Symbol Yaşam Merkezi’ne Geliyor

  Türkiye'nin tek gezici müzesi olarak kabul edilen “Çanakkale 1915 Savaş Müzesi” 13 Mayıs-29 Mayıs tarihleri arasında Symbol Yaşam Merkezi’nde Kocaeli halkı ile buluşuyor. Yurdumuzun 100 far...
  5 Mayıs 20162108 defa incelendi