Ana Sayfa » AVM » Kayseri » Forum Kayseri Alışveriş Merkezi

Forum Kayseri Alışveriş Merkezi

 • 13 yıl önce eklendi
 • 95816 defa incelendi
Forum Kayseri Alışveriş Merkezi

Forum Kayseri Alışveriş Merkezi


Forum Kayseri şehrin merkezinde, eski şehir stadyum arsasında yer almaktadır. Şehir merkezinden geçen ana ulaşım ağı ve köprülü kavşaklar ile kesişen konumu itibariyle proje kusursuz bir erişilebilirliğe sahiptir. 75,500 m²’lik arsa alanı üzerinde geliştirilecek olan Forum Kayseri konumu ile perakende sektörü için büyük önem taşımaktadır.

Kayseri, kentsel gelişim itibariyle yoğun konut yapılaşmasına sahiptir. Ulaşım ağının planlı ve kentleşmenin kompakt bir yapıya sahip olması, şehrin her noktasından proje alanına kolaylıkla ulaşımı mümkün kılmaktadır. Projenin hizmet bölgesi 1 milyonu aşan ve hızla artan nüfusa sahip şehrin tamamını kapsamakta ve yakın çevre etki alanı da göz önünde bulundurulduğunda, alışveriş merkezine yaklaşık yılda 9 milyon kişilik düzenli bir ziyaretçi akımı sağlanması beklenmektedir.

Forum Kayseri, havaalanı-Erciyes güzergahı ve yeni yapılan raylı sistem güzergahı üzerinde olması, şehrin konut ve ticaret kullanımlarının birleşme noktalarında bulunması nedeni ile yalnızca Kayseri ili için değil aynı zamanda yakın mesafedeki Sivas, Yozgat, Niğde, Kırşehir ve Nevşehir gibi çevre iller için de bir ticaret, sosyal ve kültürel cazibe merkezi haline gelecektir.

Yaklaşık 64.000 m² kiralanabilir alana sahip olacak dört katlı projede, hipermarket, ulusal ve uluslararası çeşitli markaların yer aldığı mağazalar, sinemalar, restoranlar ve parkların yanı sıra 2.000 araçlık açık ve kapalı otopark da yer alacaktır. Konut, alışveriş merkezi ve daha birçok ünitenin de bulunacağı proje, mimarisiyle bölgeye değer katacaktır. Hollanda’lı T+T Design ve İspanyol L35 tarafından tasarlanan, uygulama projeleri Türrkiye’den ERA tarafından yapılan proje, ana cephelerinde yer alan Kayseri taşları ve yerel mimariye özgü kemerleri ile modern ve geleneksel yapıyı biraraya getirmektedir. Günışığının içeri süzüldüğü proje, açık terasları ve çevresini tamamen saran şehir parkı ile vazgeçilmez bir buluşma noktası olacaktır.
Forum Kayseri Alışveriş Merkezi Adresi :Hunat Mah. Sivas Cad. 24/1 Melikgazi / Kayseri
Telefon :0 352 207 56 00
Web Adresi :http://www.forumkayseri.com/
İlgili etiketler : Avm,
Faaliyet gösterdiği iller : Kayseri

Yakındaki AVM'ler

 • KAYSERmall Outlet

  KAYSERmall Outlet

  Kaysermall ’ta zengin marka karması ile yer alan onlarca marka, cafe / restoranların yanısıra geniş sosyal yaşam alanları, teras alanları ile donatılmıştır. Kaysermall , aile ile bağlan...
  5 yıl önce12881 defa incelendi
 • KUMSmall Factory Alışveriş Merkezi

  KUMSmall Factory Alışveriş Merkezi

  Dünyanın ünlü yerli ve yabancı markalarını bir araya getirecek olan KUMSmall Factory, 2 milyar TL’ye yakın yatırım maliyeti, 1.500.000m2 açık, 900.000m2 kapalı alana kurulan 302.000m2’l...
  2 yıl önce15657 defa incelendi

Forum Kayseri Alışveriş Merkezi Mağazaları