Kurumsal Üyelik

Neden üye olmalıyım?

Elektronik ticaret sitenizin ticari hacmini genişletmek; rekabet ortamında ön plana çıkmak; markanızın bilinirliğini arttırmak; arama motorları ve sosyal medyada daha geniş yer bulmak ve alisverisrehberi.com' un avantajlar dünyasından daha fazla faydalanmak için, alisverisrehberi.com' a üye olmalısınız.

Üye olmak için kurumsal üyelik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Üyelik için aranan şartlar nelerdir?

Kullanıcılarına güvenli bir e-ticaret alanı oluşturan alisverisrehberi.com bu güvenin devamlılığı için üyelerini titizlikle seçer.

Yeni kurumsal üyelik başvurularınızda üyeliğinizin onaylanması üç şarta bağlıdır: 

 • Faaliyetlerinizi ticari bir ünvan altında gerçekleştirmeniz.
 • Kendinize ait bir SSL sertifikanız olması ( Yada hizmet aldığınız firmanın ortak SSL'ini kullanıyor olmanız. )
 • Sanal POS kullanıcısı olmanız.


Nasıl üye olacağım?

Alışveriş rehberi'ne üye başvurusunda bulunmak için öncelikle "Yeni Üyelik" sayfasını kullanabilirsiniz. Kurumsal üyelik işlemleri 3 aşamda gerçekleşecektir.

 1. Üyelik kriterleri sağlanıyor ise üyelik formunun doldurulması.
 2. Mail adresine gönderilen özel link ile "Üyelik Aktivasyonu"
 3. Web adresinin editörlerimiz tarafından kontrolü ve onayı.

Bu aşamalar tamamlandığı taktirde Üye Giriş paneli üzerinden giriş yaparak mağazanızı, ürünlerinizi ve kampanyalarınızı yönetmeye başlayabilirsiniz.Kurumsal üye olmak için bir bedel ödeyecek miyim?

Alisverisrehberi.com'da hem kurumsal hem de bireysel üyelik işlemleri ücretsizdir.

Reklam çalışması, ürün, kampanya ve e-ticaret mağazanızın ön planda olma isteği durumunda size özel ücretlendirme uygulanabilir.Kurumsal üyeliğin avantajları nelerdir ?

 • Kendi sanal mağazanızı kurup dilediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.
 • Ürün, görsel, içerik ve kampanya eklemek tamamen sizin elinizdedir.
 • Böylece bilinirliğiniz artar ve müşterilerin sizi bulmasını beklemeden onlara ulaşırsınız.
 • Prestij sahibi pek çok firmanın kullanıcısı olduğu bir sisteme hiçbir ücret ödemeden dahil olursunuz.


Kampanya ve ürünlerimi nasıl yöneteceğim?

 • Yönetim panelindeki "kampanya yönetimi" kullanıcıların kampanyalarını oluşturmalarına, bu kampanyaları kategorize etmelerine, kampanyalarını seçecekleri markalarla ilişkilendirmelerine, kampanya hakkında açıklama yazmalarına, kampanyaya bitiş tarihi, kaynak URL ve resim eklemlerine olanak sağlayan kampanya yönetim aracıdır. 
 • Yine oluşturmuş olduğunuz mevcut kampanyaları "kayıtlı kampanyalar" butonu ile görebilirsiniz. * Ayrıca kullanıcı panelinde yer alan "ürün yönetimi" kısmı üyelerin mağazalarına ürün ekleyip çıkardıkları ve ekledikleri mevcut ürünleri düzenleyebildikleri bölümdür.


Ürünlerimi girebiliyor muyum?

Kayıtlı e-ticaret mağazaları kontrol paneli üzerinden 50 adet ürün ekleyebilir. 50'nin üzerinde ürün eklemek istemeniz durumunda size özel ücretlendirme uygulanır.

Girmiş olduğunuz ürünler otomatik olarak "Ürünler" ana klasöründe ve diğer alt kategorilerde yer alır.

Eklenen ürünler otomatik olarak; diğer ürünler, markalar, kampanyalar, kategoriler ve e-ticaret mağazaları ile ilişkilendirildiğinden dolayı ürünlerinizin ulaşılması çok kolaydır.Online e-ticaret mağazamı nasıl tanıtacağım?

Kontrol panelindeki "Genel bilgiler" seçeneği ile mağazanız ile ilgili; firma ünvanı, site adresi, slogan, site etkinlikleri, kısa / detaylı açıklamalar gibi genel bilgileri girebilirsiniz.

Yine panelde yer alan "iletişim bilgileri" seçeneği ile müşterilerinizle aranızdaki irtibatı sağlamak üzere; e-mail, adres, özel servis numarası, müşteri hizmetleri hattı, faks numarası gibi bilgilerinizi girebilirsiniz.Üye olarak neler yapabiliyorum?

Alışveriş Rehberi üyesi olan e-ticaret mağazaları aşağıdaki alanları ekleme ve düzenleme fırsatını bulurlar.

 1. Kategori seçimi : Faaliyet göstereceğiniz sektör / alanların (örnek: beyaz eşya, giyim vb.) ve iddialı olduğunuz ürün gruplarının (örnek: oyuncak, ev tekstili vb.) seçimini yapabilirsiniz.
 2. Ödeme seçenekleri : Çalıştığınız bankaları, taksit yaptığınız kredi kartlarını, taksit sayısını, kabul ettiğiniz ödeme şekillerini (örnek: banka havalesi, kapıda ödeme vb.) ve varsa indirim oranlarını (örnek: havale indirimi, peşin ödeme indirimi vb.) belirleyebilirsiniz.
 3. Diğer tanımlar : Çalıştığınız kargo firmalarını, ücretsiz kargo imkanlarını, teslimat-garanti-iade şartlarını ve Kıbrıs / yurt dışı kargo seçeneklerini belirtebilirsiniz.
 4. Logo : E-ticaret mağazasına ait logo ve görseli sanal mağaza sayfanıza ekleyebilirsiniz.
 5. Bilgilendirme : Müşterilerinizden gelen mesajlara ulaşırken mağazanızdan yapılan alışverişler ile alakalı yapılan yorumları kullanıcıların görmesini sağlamak sizin elinizdedir.
 6. Haber Ekleme : Mağazanız hakkında haber başlığı, içerik, görsel ve URL ekleyip haber oluşturabilirsiniz.
 7. Kampanya Ekleme : Düzenlemiş olduğunuz her türlü kampanyayı ekleyebilir ve "Kampanyalar" kategorisinde bulunmasını sağlayabilirsiniz.
 8. Ürün Ekleme : Mağazanız için 50 ürün ekleme fırsatınız bulunmaktadır. Eklenen ürünler otomatik olarak; diğer ürünler, markalar, kampanyalar, kategoriler ve e-ticaret mağazaları ile ilişkilendirildiğinden dolayı ürünlerinizin ulaşılması çok kolaydır.
 9. Bağlantı ekleme : Profilinize URL bağlantıları eklemenize ve bu bağlantıları düzenleyebilirsiniz.


Sadece alisverisrehberi.com'a özel kampanya düzenleyebilir miyim?

Sadece alisverisrehberi.com'a özel kampanyalar ve reklam çalışmaları talep edebilirsiniz. Düzenlediğiniz kampanya aktif olmadan önce site yöneticisinin onayından geçer çünkü düzenlenen içeriğin kampanya değeri taşıyıp taşımadığı, kriterlere uygunluğu kontrol edilir. alisverisrehberi.com uygun gördüğü takdirde dilediği kampanyaları sitede ön plana çıkaracaktır. Kampanya koşulları ve reklam hakkında ayrıntılı bilgi için burayı tıklayınız.

Üyeliğimin onaylandığını nasıl öğrenebilirim?

Üye olurken verdiğiniz e-mail adresine göndereceğimiz etkinleştirme kodu sayesinde üyeliğinizi incelemeye alırız. Üyeliğiniz onaylandığında yine bir e-mail ile bunu size bildiririz.

Üyelik etkinleştirme kodum gelmedi!

Kullandığınız sağlayıcı size gönderdiğimiz e-maili spam posta statüsünde görüp gereksiz kutunuza atmış olabilir. Eğer orada da göremiyorsunuz destek ve iletişim için burayı tıklayınız.

Şifremi hatırlamıyorum!

Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız destek ve iletişim için burayı tıklayınız.