1364 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

 • Etiket Gönder :

 • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
  Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
RC Sanat Galerisi Hakkında : Real Collection; 1998 yılında, geleneksel Türk sanatları üzerine – 21. Yüzyılın Antikaları markasıyla bir sergiler zinciri organize ederek sanat hayatına merhaba demiştir. Türkiye’nin hemen her bölgesinde, seçkin mekanlarda düzenlemiş olduğu sergilerde derin bir sanatsal birikim edinmiştir. Türkiye’nin büyük metropollerinin yanısıra; Bolu, Bursa, Denizli, Gaziantep, Muğla, Eskişehir gibi kentlerde de 10 yıl içinde 130 sergi düzenleyerek, büyük bir rekora imza atmıştır.

Tüm bu sanat etkinlikleri, kamu yararına çalışmalar yürüten dernek, vakıf ve kuruluşlar yararına yapılan çalışmalardır. Her bir serginin en az 400 eser içerdiği ve tüm bu sergiler sırasında 5000’e yakın koleksiyonerle tanışıldığı düşünülürse, bunun büyük bir başarı olduğu anlaşılır.

Ata’ya Saygı, Miras – The Heritage, Fermanlar, İstanbul Laleleri, Ali Üsküdari Çiçekleri, Renklerin Suda Dansı - Suluboya Koleksiyonu, İz – Yağlıboya Eser Koleksiyonu, Yakup Cem Özel Koleksiyonu, İsmail Yiğit Çini Koleksiyonu, Hoşgörü Yaprakları Koleksiyonu, Olgunlaşma Takıları Koleksiyonu, Eski Dünya’nın Gravürleri gibi koleksiyonlar, Real Collection’ın sanat hayatımıza kattığı çalışmalardır.

Real Collection, derin galericilik tecrübeleri ile gerçekleştirdiği İbrahim Çeçen Vakfı Sanat Galerisi ve Alpman Sanat Galerisi’nin kuruluş organizasyonlarının ardından, RC Art Gallery olarak Bilkent Center AVM Sanat Sokağı projesini hayata geçirmiştir. Halihazırda Ankara Bilkent Center AVM içinde, birinde daimi sergi yer alan üç büyük galeride düzenlediği kişisel ve karma sergilerin yanı sıra, 1000 metrekareye yakın alanda sanatseverlere sanat sokağı konseptinde koleksiyonlar sunmaktadır. RC-Müzayede markası ile düzenlenen ve büyük ilgi gören sanat müzayedelerinde çok özel şartlarda
Ankaralı sanatseverlerin koleksiyonlarına katkı sağlamaktadır.

2010 yılının Kasım ayında başlatılan ‘Sizin İçin Sanat’ web galerisi ile sanatseverlere ucuz orijinal eserler sunmayı hedefleyen Real Collection, 2012 yılının Çocuk Bayramı’nda açtığı Pastel Galeri ile çocuklara yönelik sanat galerisi çalışmalarında öncü olmuştur. Birçok özel aile koleksiyonu oluşturma sürecinde eser temini ve koleksiyon danışmanlığı gibi hizmetler, Real Collection’ın kapsamlı projelerine örnek oluştururlar.

Uygarlık tarihçileri, eski medeniyetlerin sanat eserlerine bakarlar. Sanat tarihçileri ise, inceledikleri eserlerin ait oldukları uygarlıklara... Bu durum anlatır ki, uygarlık ve sanat atbaşı ilerlemiş olan iki kavramdır.

Genel bir yanılgıyla, uygarlıkların kendi sanatlarını geliştirdikleri düşünülür. Kısmen doğru olsa bile, uygar uluslar, ancak sanatlarıyla uygarlaşabilmişlerdir. Her dalında güçlü sanat geleneğine sahip olan medeniyetler, yıkılmış görünseler bile
aslen ayakta kalmışlardır. Onların tüm değerleri, fatih milletlerde güçlü bir şekilde yaşamaya devam etmiştir. Bu yüzdendir ki, sanatta söz sahibi olan uluslar, tarihin derinliklerinden bu güne kadar hep sahnededirler.

Çağımızda da durumun değiştiği kanısında değilim. Sanatı üst düzeyde üreten uluslar, diğer halkları derinden etkilemektedirler. Özellikle ülkemiz için çok önemli bir enstrümandır sanatımız. Derin sanat birikimimizin çağdaş yorumlarıyla, tüm dünyayı kendimize hayran bırakmak işten bile değildir.

Çünkü Anadolu, dünyanın uygarlık beşiklerinin en önemlilerindendir. Orta Asya steplerinden, Sümer kültürüne uzanarak, oradan Akad, Asur, Hitit ve nazaran yakın tarihin kültürleriyle yoğrulmuş bir dünya özetidir bizim sanatımız. Bu muhteşem
zenginlik, tarihin yangınlarından geçip gelmiş ve sadece bizim elimizde durmaktadır. Bu mirasa bizden başka sahip çıkacak kimse bulunmamaktadır.

Umut verici bir şey varsa o da, sahip olduğumuz büyük sanatçı ordusudur. Ziyaret ettiğimiz gelişmiş ülkelerde izlediğimiz sanat eserlerinin yanında, Türk sanatı büyük bir güçle ışıldıyor. Eksiğimiz, bu ışığı dünyaya yansıtamamaktır.

Real Collection olarak kendimize edindiğimiz misyon, bu gücü dünyaya göstererek, Türk sanatının ulaştığı seviyeyi, yurdumuza duyulacak ilgiye dönüştürmektir. Türk sanat camiasının gözü, dünyanın en tepesinde olmalıdır.

Bir gün tüm insanlık daha uygar işler sergileyecekse, bu ancak sanatla olacaktır...
RC Sanat Galerisi ile ilgili etiketler : Sanat Garalisi, Hobi Eğlence,

RC Sanat Galerisi Mağazası Bulunan Alışveriş Merkezleri

 • Bilkent Center Alışveriş Merkezi

  Bilkent Center Alışveriş Merkezi

  Bilkent Center Alışveriş Merkezi; Tepe Emlak ve Metro AG işbirliği ile 1998 yılında Ankara'da açılmıştır.
  Bilkent Blv., 06800 Ankara / Çankaya