2427 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Otomotiv Distribütörleri Derneği Hakkında : ‘Otomobil İthalatçıları Derneği’ adı altında, 30 Eylül 1987 yılında tümü Avrupa otomobil markalarının (Alfa Romeo, BMW, Peugeot, Citroen, VW - Audi) Türkiye Mümessili olan 5 firmayı temsil eden 10 iş adamı / yönetici girişimci tarafından kurulmuştur.

Daha sonra 1989’ da ülkemizde hem imal hem de ithal edilen diğer markaların katılımıyla firma sayısı 16’ ya, üye sayısı ise 32’ ye yükselmiştir.

2002’ de, otomotiv sektörünün çok önemli kısmını oluşturan ‘otomobil - hafif ticari araçlar’ kapsamında satış, pazarlama, ithalat, satış sonrası hizmetler, finansman, tanıtım, fuar vb. gibi yaşamsal etkinlik alanlarında tam bir bütünlük kazanmasıyla derneğin adı "OTOMOTİV DİSTRİBÜTÖRLERİ DERNEĞİ" olarak değiştirilmiştir.

2004 yılında Otomotiv Distribütörleri Derneğinin "İKTİSADİ İŞLETMESİ" kurularak çalışma alanının genişletilmesi amaçlanmıştır.

2010 yılı itibariyle derneğin 52 tane uluslararası markayı temsil eden, 35 üyesi bulunmaktadır.
Otomotiv Distribütörleri Derneği ile ilgili etiketler : Odd, Otomotiv Distribütörleri Derneği, Otomotiv Distribütörleri Derneği Haberleri, Otomotiv Distribütörleri Derneği İletişim,