8992 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Milka Hakkında : Milka Çikolata
1901 tarihindeki ilk Milka çikolatasının paketi de lilaydı ve üzerinde doğal Alp Dağları manzarası ile siyah beyaz bir inek vardı.
Suchard, ilk sütlü çikolatayı, el değmemiş doğal Alp manzarası ve ön planında bir inek bulunan lila bir ambalaj kağıdıyla giydirdi. Daha sonra, sadece paketi lilaya boyamakla kalmayıp, reklamın ana unsuru olan “Milka İneği”ni de çikolataya dikkat çekmek amacıyla lilaya boyadı.

İlk ambalajlarda ve reklam kampanyalarında çam ağaçları ve balonlar gibi daha birçok nesne de lila renkliydi. Fakat daha sonraları sadece lila inek kullanılmaya başlandı. Lila renkli inek markaya çok iyi bir uyum sağladığı gibi yumuşaklık ve şefkat hissini temsil etmekteydi. “Alp Dağları’nda hava daha temiz, su daha berrak ve çimenler daha yeşildir. Bu sayede Alp Dağları’nın inekleri daha kaliteli süt vermektedirler. Daha kaliteli süt, daha kaliteli ve yumuşak lezzetli çikolata anlamına gelir.” Milka’yı diğer çikolatalardan ayıran en önemli özelliği, çok daha yumuşak bir lezzete sahip olması ve ağızda kolayca erimesidir. Çünkü Milka çikolatasının yapımında, sadece Alp Dağları’nın doğal ortamında beslenen ineklerin sütü, yani “Alp sütü” kullanılır. Bu sayede Milka kalpleri de yumuşatır.
Milka ile ilgili etiketler : Milka, Milka Çikolata, Milka Çikolataları, Mor İnek, Ürünler, Milka Tablet Çikolatalar, Milka M-joy, Milka Gofree, Milka Baton Çikolatalar, Milka 3tat, Milka Lila Pause, Milka Lila Stars, Milka Choco Drink, Milka Luflee,