9763 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Lipton Çay Hakkında : Lipton Çay

1986 yılında ülkemizde çay üretiminin özel sektöre açılmasıyla birlikte Lipton, Rize’nin Pazar ilçesinde faaliyete geçirdiği fabrikası ile Türk çayseverleri "Dünya Kalitesi" ile buluşturdu.
Lipton, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bazı pazarları yarattı: 1989"da poşet çay, 1990"da ise demlik poşet çay piyasaya sürüldü.

1991 yılında Earl Grey poşet, 1992’de Golden Ceylon demlik poşet, 1993’te ise Golden Ceylon paket ve Earl Grey teneke kutu çayların lansmanını yapan Lipton, ikinci fabrikasını 1994 yılında kurdu. English Breakfast ve Golden Ceylon poşet çaylarının 1996 yılında Türk çayseverlerin beğenisine sunulmasının ardından, 1998 yılında da üçüncü fabrika faaliyetine başladı. Earl Grey poşet çaylar da 1998 yılında piyasaya çıktı.
Lipton Çay ile ilgili etiketler : Lipton, Lipton Çay, Lipton Poşet Çay, Lipton Yellow Label, Dökme Çay, Demlik Poşet Çay, Bardak Poşet Çay, Piramit Poşet Çay, Yeşil Çay, Sağlıklı Yaşam Çayları, Bitki Çayları, Meyve Çayları, Lipton Dökme Çay, Lipton Demlik Poşet Çay, Lipton Bardak Poşet Çay, Lipton Piramit Poşet Çay, Lipton Yeşil Çay, Lipton Sağlıklı Yaşam Çayları, Lipton Bitki Çayları, Lipton Meyve Çayları,

Lipton Çay Kampanyaları ve Haberleri

tumu