3262 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Güllüoğlu Hakkında : Türkiye’nin en büyük ve en köklü baklava markası Güllüoğlu’nun tarihi 1871 yılına kadar gider. Hikaye, ailenin büyük büyük dedesi Hacı Mehmet Çelebi’nin Hicaz dönüşü Halep’te konakladığı günlerde baklava yapmayı öğrenmesi ile başlar. Hacı Mehmet Çelebi, daha sonra Gaziantep’e geldiğinde hastalanır ve eşi Güllü Hanım’a baklava yapmayı öğretir. Güllü Hanım, yaptığı baklavaları, oğulları Ahmet ve Mahmut’a sattırır. Bir buçuk asırlık aile geleneğini koruyan ve değişmeyen kalite ve lezzetiyle tüm yurda yayılan Güllüoğlu, 1996 yılında Nejat Güllü liderliğinde dünyanın en büyük baklava üretim tesislerini kurar.

Bugün ise teknoloji ile el emeğinin buluştuğu tesislerde baklava ve su böreği çeşitleri yanında, pasta, lokum, yufka, poğaça ve simit üretimi yapılmaktadır. Ar-Ge departmanının her geçen gün yeni tatlar denediği Güllüoğlu’nda ürünler, ISO 22000: 2005 (Kalite Güvence sistemi) ve HACCP (kritik kontrol noktalarında tehlike analizleri) belgelerine sahiptir. Günde beş ton baklava ve iki ton lokum kapasitesi ile dünya çapında bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Güllüoğlu, Türkiye’deki 17 şubesine ek olarak yurtdışında ABD New Jersey, New York’ta Manhattan, Brighton Beach, Astoria ve Kaliforniya’da Los Angeles’ta, Libya Trablus’ta ve Hollanda Amsterdam’da şubeleri ile faaliyet gösteriyor. Güllüoğlu çok yakında ABD, Almanya, Kanada, Romanya, KKTC ve Arap ülkelerinde de açacağı yeni noktalarla geleneksel Türk tatlarını tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.
Güllüoğlu ile ilgili etiketler : Güllüoğlu, Güllüoğlu Baklava, Güllüoğlu Şubeleri, Güllüoğlu Haberleri, Güllüoğlu Tatlıları, Güllüoğlu İletişim,