1829 defa incelendi

0 Kişinin Favori Listesinde

Beğen

  • Etiket Gönder :

  • Marka ile ilişkili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir etiketi yazın.Lütfen her seferinden bir etiket gönderin.
    Örnekler : Akaryakıt, Bayan Giyim, Oturma Odası Takımı v.s.
Aşina Kitaplar Hakkında : ürk Düşünce Dünyası; tarihsel, toplumsal, kültürel süreçlerimizin sürekliliğinden kaynaklanır. Bu süreçlerden kopuk bir düşünce üretimi mümkün değildir. Türkiye gerçeklikleri, tarihsel, toplumsal, kültürel bağlamlarda yeni, çoğul okumalar yapılması gereken dinamiklerdir.

Aşina Kitaplar, Türkiye'nin zihin ufkunu kavrayan, kuşatan, aşan düşüncelere yer veren yapıtlarıyla yayın hayatına başladı.

Aşina Kitapların yazarları kendi düşünce ufuklarını besleyen kültürel, tarihsel varlığın farkındadırlar ve kendilerini onun bir parçası olarak algılarlar. Bilginin modern dünyadaki üretimi ve işlevleriyle üst entelektüel düzeyde ilişkileriyle, bağlı oldukları topluluk tininin bireysel formunu kendilerinde muhafaza ederler. Bu tutumları geleneğe mesafeli bir duruş ve eleştirel bakışa engel değildir.

Foucault, "Kapitalist olmayan bir kültür, ancak batı dışında gerçekleşebilir, dolayısıyla kapitalist olmayan bir kültürü ancak batılı olmayanlar icat edebilir" diyor. Aşina Kitaplar da Türk okurlarına sunduğu eserlerle kendi kültürümüze aşinalığımızı arttırmayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Aşina Kitaplar'ın Genel Yayın Yönetmenliğini Akşam Gazetesi'nde köşe yazarlığı da yapan Nihal Kemaloğlu yürütmektedir.
Aşina Kitaplar ile ilgili etiketler : Aşina Kitaplar, Aşina Yayınevi, Aşina Yayınları, Aşina Kitaplar Haberleri,