Üzgünüz, bu kampanya sona ermiştir! Güncel kampanyaları sayfa devamında bulabilirsiniz.

Gratis 14. Çocuklar Arası Resim Yarışması

 • 1 yıl önce eklendi
 • 583 defa incelendi
 • Puan : star star 3 incelemede 2 puan almıştır.
14. Gratis Resim Yarışması Başlıyor...

Gratis’in 2010 yılından bu yana düzenlediği ve gelenekselleşen Çocuklar Arası Resim Yarışması, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel 14.kez star alıyor. Bu yıl www.gratisresimyarismasi.com web sitesi üzerinden çevrim içi olarak düzenlenecek yarışmanın başvuruları 14 Nisan tarihinden itibaren başlayacak.

Her yıl farklı bir tema ile minik ressamların yeteneklerini gösterdiği yarışmada çocuklar bu kez, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Resimle Anlatacaklar...

Türkiye’nin her yerinden 7-10 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyen küçük ressamların 'Hayalindeki Kahraman' temalı resimlerinin fotoğrafını çekerek velilerinin yardımı ile yarışmanın internet sitesine yüklemesi yeterli olacak.

Resim yarışmasına son katılım tarihi olarak belirlenen 14 Mayıs'a kadar yaptıkları resimleri web sitesine yükleyen çocukların eserleri, jüri tarafından değerlendirilecek.

Bu Sene Dereceye Giren ilk üç yarışmacıya;

1. Ödülü Apple iPad 9. Nesil 64 GB Wifi Tablet
2. TCL MT40X Akıllı Çocuk Saati
3. JBL Live 560BT Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık hediye edilecek.

Katılım Koşulları:
1- Yarışmada 7–10 yaş arasındaki çocukların yaptığı resimler değerlendirilir. Eser sahibinin bu yaş aralığında olması gerekir. Resim yarışmasının teması “Cumhuriyetin 100. yılını resminle anlat”dır. Bu tema ile ilişkisiz eserler değerlendirmeye alınmaz.
2- Yarışmaya her bir çocuk tek bir resmiyle katılım sağlayabilir. Aynı kişiye ait birden fazla resim gönderilmesi halinde eserlerden hiçbiri değerlendirmeye alınmaz.  
3- Yarışma başvuruları 14 Nisan 2023 Cuma günü itibarıyla www.gratisresimyarismasi.com sitesi üzerinden gerçekleşecektir. Son başvuru tarihi 14 Mayıs 2023 Pazar günü saat 23.59’dur.
4- Resimler A3 veya A4 boyutunda yatay veya dikey, paspartusuz olmalıdır, çerçevelenmemeli ve etrafı süslenmemelidir.
5- Resimlerde suluboya, pastel boya, sentetik boya, yağlıboya, silinmez ispirtolu kalem, ince uçlu keçeli kalem, çini mürekkebi kullanılabilir.
6- Yarışmaya katılmak için www.gratisresimyarismasi.com sitesine eser sahibinin velisi/yasal temsilcisi tarafından, yapılan resmin görselinin eklenmesi ve aşağıda sitede belirtilen bilgilerin belirtilmesi gereklidir. Resmin görselinin yüklenmesi fotoğrafı çekilerek, tam olarak resmin gözükeceği şekilde ve mümkünse aydınlık bir mekanda ve resimden başka bir içeriğin yer almaması şartı ile cep telefonu yada fotoğraf makinesi aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Her bir resme ilişkin tek bir görsel yüklenebilir. Başvuru tamamlandıktan sonra bu görsel değiştirilemez. Bu nedenle başvurucunun yükleyeceği görselden emin olarak başvuruyu tamamlaması gerekir.
7- Web sitelerinde bulunan hazır fotoğraflar, stock görseller, belirtilen yaş aralığından daha büyük veya küçüklerin yaptığı resimler, herhangi bir şekilde veli/yasal temsilci tarafından belirtilen küçükten başkasına ait resimlerin vb. gibi fotoğrafların gönderilmesi durumunda yarışmacının katılımı otomatik olarak iptal olacaktır. Eser sahibinin velisi/yasal temsilcisi tarafından resim yarışmasına katılım başvurusu yapılması halinde bu metninde belirtilen hususlar konusunda eser sahibi bilgi sahibi olduğunu kabul ve beyan etmiş olacaktır.
8- Katılımcılardan yarışma için herhangi bir ücret alınmayacaktır.
9- Gratis çalışanlarının ve jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.
10- Eserler uzman kişilerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir.
11- 14 Mayıs 2023 tarihine kadar gönderilen görseller üzerinden yapılacak değerlendirme sonrasında 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü finalistler www.gratisresimyarismasi.com’da açıklanacaktır. 2  Haziran 2023 Cuma günü de finalistler arasından kazananlar  gratisresimyarismasi.com’da ve sosyal medya hesaplarımızda yayınlanacaktır.
12- Dereceye girerek ödül kazanan ilk 3 eser sahibine ödül verilecektir. Dereceye girerek 1.seçilen eser sahibine iPad 9.nesil 64GB Wi-fi, 2.seçilen eser sahibine TCL MT40X Akıllı Çocuk Saati, 3.seçilen eser sahibine de JBL Tune 560Bt Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık ödülü verilecektir. Ödüller devredilemez, ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez. Ödül töreni organize edilmesi halinde davet edilen eser sahibi ve bir velisinin tüm ulaşım ve konaklama masrafları Gratis'e aittir.

13- Yarışmada finale kalan ve Gratis’e asılları gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, eser üzerindeki mali haklar (işleme, çoğaltma, yayma, temsil-sunum, işaret, ses ve/ya görüntü nakline yarayan araçlarla ve diğer yollarla umuma iletim ile pay ve takip hakları) ile manevi hakları (umuma arz salahiyeti, adın belirtilmesi, eserde değişiklik yapılmasını men hakkı) kullanma yetkisini Gratis’e devretmeleri gerekmektedir.  

Finale kalan eserler için başvuru yapan velilere / yasal temsilcilere elektronik posta yoluyla gönderilen mali hakların ve manevi hakların devrine yönelik protokolü, Gratis Resim Yarışması Finalist Değerlendirmesi Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Formunu veli/yasal temsilcilerinin hepsinin (örneğin anne ve babası evli olan küçüklerin anne ve babalarının birlikte) imzalaması ve resmin aslı ile birlikte Gratis tarafından iletişime geçilerek belirtilecek adrese 2 Haziran 2023 Cuma gününe kadar ulaşacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Bu koşullar sağlanmadan gönderilen resimler Gratis’e gönderilmiş olsa bile değerlendirmeye alınmaz. Web sitesinden başvuru aşamasında veli/yasal temsilciye ilişkin ad soyad, elektronik posta adresi, cep telefonu numarası, adres, eser sahibi küçüğün sadece adı ve yaşı ile ilgili beyan alınır. Finale kalan eserlerin değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin sonuçlanması için bu bilgilerin yanında küçüğün adı soyadı, yaşı ve okuduğu okul bilgisi talep edilir.
Ön değerlendirmede ve final değerlendirmesinde değerlendirmeyi yapacak görevlilere veli/yasal temsilcine ilişkilerin hiçbiri ve küçüğe ilişkin yaş bilgisi dışındaki bilgiler bildirilmez.
14- Gratis yarışma katılım koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
15- Yarışma koşullarına aykırı içerikler değerlendirmeye alınmaz. Yarışma koşullarına (eser sahibinin yaşı veya eser sahibi tarafından üretilmeyen içerik vb) uyulmadığının sonradan tespiti halinde Gratis sağlamış olduğu ödülün iadesini veya sağlamış olduğu faydanın nakit karşılığının iadesini talep edebilir.
16– Yarışmadan çekilmek, başvurusunu iptal etmek isteyen yasal temsilciler iletisim@gratisresimyarismasi.com adresine başvuru numarası ile birlikte taleplerini içeren bir elektronik posta gönderebilirler.İlgili etiketler : Gratis, Resim Yarışması, Resim Yarışması 2023, Yarışma, Gratis Yarışma, 23 Nisan Çocuk Bayramı,

Kampanya Sahibi

Gratis
 • Eklenme Tarihi

  : 15 Nisan 2023
 • Güncelleme Tarihi

  : 15 Nisan 2023
 • Geçerlilik Tarihi

  : 14 Mayıs 2023
 • Trafik

  : 583