Yenilenen Mercedes-Benz A-Serisi Tanıtıldı

 • 5 yıl önce eklendi
 • 1172 defa incelendi
 • Puan : star star star 11 incelemede 2,82 puan almıştır.
Mercedes-Benz, yenilenen A-Serisi’yle sportif performans ve geliştirilmiş konforu bir arada sunuyor. 2012 yılında pazara sunulduğu günden bu yana dinamik bir kullanıcı kitlesi tarafından yoğun ilgi gören Mercedes-Benz A-Serisi, yenilenen versiyonuyla performans kaybı olmaksızın birçok kullanıcının talep ettiğinden daha fazla konfor özelliği sunuyor.

Yenilenen A-Serisi’nin heyecan uyandıran sportif dış tasarımı ve yüksek kaliteyi yansıtan iç tasarımı ile kendine özgü karakteri,  Mercedes-Benz’in genç kitlelere hitap eden tasarım stratejisini yansıtıyor. Dikkat çekici hatları ve dinamik yapısı ile A-Serisi, sportif radyatör ızgarası, yeni LED yüksek performanslı farları ve tampona entegre edilen egzoz boruları ile markanın başarılı kompakt sınıf araçlarının sportifliğini ve dinamikliğini vurguluyor. Tercihe göre seçilebilen, Mercedes-AMG A 45’te ise standart olarak sunulan yeni LED yüksek performanslı farlar aracın geniş görüş mesafesi ve gün ışığı rengiyle gece koşullarında güvenli bir sürüş ortamı sağlıyor ve aracın kendine özgü tasarımını tamamlıyor.

İç mekandaki şık gösterge paneliyle dikkat çeken yenilenen A-Serisi’nin yüksek kalitedeki bilgi ekranı, kullanıcıların talepleri doğrultusunda diagonal olarak 20,3 cm genişletildi, böylece iç bölümün kalite ve konforu arttırıldı. Opsiyonel olarak sunulan LED yüksek performanslı farlar ile 12 adet renk ve 5 adet aydınlatma seçeneğiyle kullanıcıların dilediği şekilde bireyselleştirilebildiği iç mekanda koltuk minder derinliğini 60 mm’ye kadar ayarlama özelliği standart olarak sunuluyor.

Akıllı telefon entegrasyonunda öncü
Yenilenen A-Serisi, en üst seviyede akıllı telefon entegrasyonuna sahip ilk Mercedes-Benz modeli olma özelliğini de taşıyor. 2016 yılının ilk aylarından başlayarak iPhone® kullanıcıları için Apple® CarPlay®, diğer kullanıcılar için MirrorLink® ismiyle sunulacak bilgi-eğlence sistemleri sayesinde arama, navigasyon, müzik dinleme, SMS, e-posta alma/gönderme ve Siri üzerinden ses kontrolünü sağlama araç içerisinde mümkün olacak. Bu entegrasyon sistemleri, sürüşü engellemeyecek akıllı cep telefonu uygulamalarına ait bilgilerin araç iç ekranında görünmesini sağlayacak.

DYNAMIC SELECT ile bir düğme dokunuşuyla konfor
Yenilenen A-Serisi’nde DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçimi sayesinde bir düğme dokunuşuyla birkaç saniye içerisinde 4 farklı seçenekten birini seçmek mümkün:
• “ECO” – yakıt verimliliğinin en üst seviyede olduğu sürüş seçeneği
• “COMFORT” – konforlu süspansiyon ayarlaması ile iyi dengelenmiş sürüş seçeneği  
• “SPORT” – motorun direk tepkisi, otomatik şanzıman ve sportif bir sürüş stiliyle desteklenen daha ileri sürüş seçeneği.
• “INDIVIDUAL” – sürüş deneyiminin, diğer seçeneklerin kombinasyonları dahilinde bireysel tercihlere göre şekillendirilmesi. Sürüş sistemi, süspansiyon ve direksiyon kişisel tercihlere göre aktive edilebilir ve birleştirilebilir.

Geliştirien yardımcı güvenlik sistemleri
Yenilenen A-Serisi’nde sunulan ve bir önceki modele göre geliştirilmiş yardımcı sistemler,     konfor ve güvenliği bir üst seviyeye taşıyor. En son radar, kamera ve sensör teknolojilerine     göre geliştirilen sistemlerin bazıları sadece uyarırken, bazıları tehlikeli durumlarda araca     müdahale de edebiliyor;
• Yeni geliştirilen gösterge tablosunda sürücünün yorgunluğunu belirterek gerektiğinde uyaran ve standart olarak sunulan - Konsantrasyon kaybı yardımcısı (Attention Assist)
• Takip edilen araç ile aradaki mesafeyi sürekli koruyan, hatta trafik sıkıştığında otomatik olarak dur-kalk yapmasını sağlayan – Distronic Plus
• Otonom fren özelliğiyle geliştirilerek arkadan çarpma risklerini azaltan - Çarpışma önleme yardımcısı plus (Collision Prevention Assist Plus)

Farklı motor seçenekleriyle yüksek performanslı kompakt araç sürüşü
Her performans gereksinimine uygun olarak benzinli ve dizel motor seçenekleri ile pazara sunulacak A-Serisi, 7G-DCT çift kavramalı şanzıman sayesinde daha yüksek hızlanma sunarken “Kalkış Yardımı” özelliği de bu koşulu destekliyor. Yenilenen A-Serisi, Ekim 2015 itibariyle aşağıdaki motor seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunulacak:

 

 

Motor Hacmi cc

Motor Gücü

Kw (hp)/dev-dk

Tork

Nm/dev dk.

0-100

km/s

Azami Hız

km/s

Yakıt Tüketimi

l/100 km

A 180

1.595

90(122)/5.000

200/1.250 – 4.000

8,9

202

 

5,7 – 5,5

A 180 d

1.461

80 (109)/4.000

260/1.750 – 2.500

11,3

 

190

 

3,5

 

A 200 

1.595

 

115 (156)/

5.300

250/1.250 - 4.000

8,1

224

 

5,7 – 5,5Dünyanın en güçlü kompakt spor modeli: Mercedes-AMG A 45 4MATIC
Sportif sürüş deneyiminin yanı sıra çekici tasarımı ile dinamik ve performans odaklı kitleler tarafından yoğun ilgi gören Mercedes-AMG A 45 4MATIC de yenilenerek performanslı kompakt araç sınıfına yeni bir boyut kazandırıyor. Mercedes-AMG mühendisleri tarafından dinamizm ve sürüş zevkini bir sonraki seviyeye taşımak üzere optimize edilen Mercedes-AMG A 45 4MATIC, 280 kW’lık (381 hp) motor gücü ve 475 Nm’lik maksimum tork ile dünyanın en güçlü kompakt spor modeli olma özelliğini taşıyor. Yeniden düzenlenen dişli oranları, aerodinamik ayarı ve DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçimi ile liderliğini vurgulayan Mercedes-AMG A 45 4MATIC, kendi segmentinde performans algısını bir üst seviyeye taşıyor. Yenilenen A 45, 0-100 km/s seviyesine bir önceki modele göre 0,4 saniye daha kısa sürede, sadece 4,2 saniyede ulaşıyor.

Keskin virajlarda maksimum yol tutuşu, standart dört çeker özelliği ve ilk kez sunulan opsiyonel ön aks diferansiyeliyle Mercedes-AMG A 45 4MATIC’de DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçimi sayesinde bir düğme dokunuşuyla "Comfort", "Sport", "Sport +" ve "Individual” olmak üzere 4 farklı sürüş seçeneğinden birini seçmek mümkün. Ayrıca Mercedes-AMG A 45 AMG’de yeni bir opsiyonel özellik olarak AMG DYNAMIC PLUS paketi de tercih edilebiliyor. Böylece mekanik ön aks kilit diferansiyeli, uyarlanabilir yumuşatmaya sahip AMG RIDE CONTROL spor süspansiyonu ve beşinci DYNAMIC SELECT sürüş modu olan “Race” seçeneği tercih edilebiliyor.

AMG SPEEDSHIFT DCT 7-speed spor şanzıman sayesinde yüksek performans
AMG SPEEDSHIFT DCT 7-speed spor şanzıman, aracın güç transferinin çevik ve dinamik karakterinde önemli bir rol oynuyor. 3. ve 7. vites arasındaki daha kısa geçişler sayesinde sürücü, her koşulda daha dinamik bir hızlanmayı tecrübe ediyor. Optimize edilmiş tepki ve geçiş süreleriyle beraber, daha yakın oran dağılımı, bir üst vitese geçerken daha yumuşak bir geçiş sağlıyor.

“AMG Performance 4MATIC” ile mükemmel çekiş ve üstün sürüş zevki
“AMG Performance 4MATIC” dört çeker sürüş sistemi ise, mümkün olan en iyi çekişi üstün sürüş zevkiyle birleştiriyor. Dinamik yol tutuş gereksinimlerine uymak amacıyla Mercedes-AMG A 45 4MATIC, değişken tork dağılımı sağlıyor. Bu aralık, dört çeker sürüşten ön ve arka akslar arasında 50:50 oranında dağılıma uzanıyor. Kompakt araç sınıfında sürüş durumu için uygun olan bu çeşitlilik, dinamiklik, verimlilik ve çekiş anlamında en iyi performansı ortaya koyuyor.

Mercedes-AMG A 45 4MATIC teknik verileri:

 

 

Motor Hacmi cc

Motor Gücü

Kw (hp)/dev-dk

Tork

Nm/dev dk.

0-100

km/s

Azami Hız

km/s

Yakıt Tüketimi

l/100 km

Mercedes-AMG A 45 4 MATIC

1.991

280(381)/ 6.000

475 / 2.250 -5.000

4,2

250

 6,9İlgili etiketler : Mercedes-benz A, Otomobil, Mercedes,

Haber Sahibi

Mercedes Benz
 • Eklenme Tarihi

  : 30 Haziran 2015
 • Güncelleme Tarihi

  : Güncelleme Yapılmamış
 • Geçerlilik Tarihi

  : 31 Temmuz 2015
 • Trafik

  : 1172

Diğer Mercedes Benz Haberleri

Benzer Haberler

 • Mercedes Benz Mercedes Yeni Nesil Kompakt Otomobillerini Türkiye'de Satışa Sundu!

  Mercedes Yeni Nesil Kompakt Otomobillerini Türkiye'de Satışa Sund

  Mercedes-Benz’in yeni dinamizminin açık bir ifadesi olan A-Serisi,Compact Sports Tourer segmentine yeni bir boyut getiren B-Serisi ile olağanüstü aerodinamik özellikleri ve öncü dört kapılı ...
  28 Şubat 20141110 defa incelendi
 • Mercedes Benz Mercedes AMG Lounge'ı Intercity Sürüş Akademisi'nde Hizmete Sundu

  Mercedes AMG Lounge'ı Intercity Sürüş Akademisi'nde Hizmete Sundu

  Markanın sportif ve modern ruhunu yansıtan yeni modellere ve teknolojilere yatırım yapmaya devam eden Mercedes-Benz, Mercedes-AMG Lounge’ı bu yıl Intercity Sürüş Akademisi’nde hizmete sundu....
  22 Ağustos 2016825 defa incelendi
 • Mercedes Benz Yenilenen Mercedes CLA Türkiye'de

  Yenilenen Mercedes CLA Türkiye'de

  Yeni tamponlar, standart olarak sunulan parlak siyah renkli elmas görünümlü ön ızgara ve yeni hafif alaşım jantlarıyla sportif tasarımı daha da ön plana çıkarılan yeni Mercedes-Benz CLA Türk...
  31 Ağustos 2016814 defa incelendi
 • Mercedes Benz Mercedes Yeni GLE Coupe Modelini Tanıttı

  Mercedes Yeni GLE Coupe Modelini Tanıttı

  Mercedes-Benz, yepyeni modeli GLE Coupé’yi, NAIAS - Detroit Motor Show öncesi dünyaya tanıttı. Mercedes-Benz, bir coupé ve bir SUV’nin özelliklerini buluşturduğu yepyeni modeli GLE Coupé’yi...
  13 Ocak 20151019 defa incelendi
 • Nescafe Nescafe 3ü1 Arada 2017 Çekiliş Sonuçları - Kazananlar Listesi

  Nescafe 3ü1 Arada 2017 Çekiliş Sonuçları - Kazananlar Listesi

  Nescafe 3ü1 Arada içtiler Mercedes Benz CLA 200 FL AMG Otomobil veya iPhone 7 Cep Telefonu kazandılar. Dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih edilen çözünebilir kahve markası olan NESCAFɒ...
  26 Nisan 20174120 defa incelendi