Yemeksepeti'ne General Atlantic'ten Yatırım

 • 12 yıl önce eklendi
 • 2225 defa incelendi
 • Puan : star star star star 62 incelemede 3,56 puan almıştır.
Yemeksepeti, 14 milyar euro fon büyüklüğüyle dünyanın en büyük 10 yatırım fonu arasında yer alan General Atlantic’in Türkiye’de yatırım yaptığı ilk şirket oldu.  Yemeksepeti’ne 44 milyon dolar yatırım yapan General Atlantic, şirketin azınlık hissedarı oldu. General Atlantic’in sağlayacağı stratejik desteğin önemine vurgu yapan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, yatırımla sağlanan kaynak sayesinde, Yemeksepeti’nin yeni projeleri ve yurtdışı açılımları daha hızlı ve kuvvetli adımlarla gerçekleşeceğini belirtti.

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, dünyanın en büyük 10 yatırım fonu arasında bulunan General Atlantic’ten yatırım aldı. General Atlantic, 44 milyon dolar tutarındaki yatırımın ardından Yemeksepeti’nin azınlık hissedarı oldu. Yatırım turunda General Atlantic’in yanı sıra Endeavor Catalyst fonu da yer aldı. Yatırım sonrası şirketin yönetiminin kurucu ortakların kontrolünde olacağı belirtildi.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın şunları söyledi: “Yemeksepeti’nin küresel çapta kendi alanında en büyük oyuncu olmasını hedefliyoruz. General Atlantic’ten aldığımız yatırımı bu doğrultuda atılmış çok önemli bir adım olarak görüyor ve bunu bir stratejik ortaklık olarak değerlendiriyoruz. Hedefimizdeki yurtdışı açılımlarına yönelik olarak General Atlantic’in sağlayacağı stratejik destek, atacağımız adımlarda büyük katkı sağlayacak ve şirketimize hız kazandıracak. General Atlantic’in Yemeksepeti’ni büyütmek ve iş yaptığı pazarları genişletmek ekseninde şirketimizin yönetim vizyonunu paylaşıyor olması bizim için çok değerli.”

Nevzat Aydın: “Sadece Yemeksepeti değil Türk internet sektörü için de önemli bir yatırım”

Önümüzdeki dönemde Türk internet sektörünü ve Yemeksepeti’ni çok daha hızlı bir büyümenin beklediğini belirten Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Avrupa’da 20 yılı aşkın bir süredir çeşitli yatırımlar gerçekleştirmiş bulunan General Atlantic’in Türkiye’deki ilk yatırımında internet sektörünü ve Yemeksepeti’ni seçmiş olması önemli bir gösterge.” dedi. Nevzat Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikli hedeflerimiz arasında Türkiye’de yemek ile ilgili yeni projeleri hayata geçirmek ve Yemeksepeti’nin çalışmalarını yeni ülkelere taşımak yer alıyor, öncelikle gelişmekte olan pazarları hedefliyoruz ve yakın coğrafyadan başlayarak bir yayılma öngörmekteyiz.”

General Atlantic Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux şunları söyledi: “General Atlantic’in stratejisi, uluslararası piyasalarda büyüyen önemli girişimcileri desteklemek ve onlarla aktif şekilde birlikte çalışmak yönünde. Nevzat, kurucu ortakları ve Yemeksepeti yönetim ekibiyle ortaklık kuruyor olmak bize büyük heyecan veriyor. Şirketin yakaladığı büyüme performansından çok etkilendik. Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde Yemeksepeti’nin online platformunu daha da genişletmeye yönelik çok büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz.”

Söz konusu yatırımla birlikte Yemeksepeti, Avrupa’da 20 yılı aşkın bir süredir çeşitli yatırımlar gerçekleştirmiş bulunan General Atlantic’in Türkiye’de yatırım yaptığı ilk şirket oldu. Yatırımın ardından Yemeksepeti’nin mevcut yönetim ekibinde herhangi bir değişiklik olmayacağı, Gabriel Caillaux’nun şirkette Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev üstleneceği ve yurtdışı açılım stratejilerinin oluşturulmasına yönelik çalışmalarda destek vereceği belirtildi. Gabriel Caillaux, General Atlantic’in Avrupa’daki internet ve teknoloji ile finans sektörlerine yönelik yatırım çalışmalarını yönetiyor. Caillaux aynı zamanda Axel Springer Digital Classifieds, Privalia ve Groupalia gibi General Atlantic portföyünde yer alan şirketlerin yönetim kurullarında görev yapıyor. NYSE, Genpact ve Lenovo’da da yatırımları bulunan General Atlantic’in internet ve teknoloji alanındaki yatırımları arasında facebook, Gilt, Dice.com,gibi şirketler bulunuyor.

Endeavor Global’ın kurucu ortağı ve CEO’su Linda Rottenberg “Nevzat ve Yemeksepeti ekibi için son derece heyecan verici bu yatırımın bir parçası olmaktan biz de memnuniyet ve gurur duyuyoruz”   
İlgili etiketler : Yemeksepeti.com, General Atlantic,

Haber Sahibi

Yemeksepeti.com
 • Eklenme Tarihi

  : 17 Eylül 2012
 • Güncelleme Tarihi

  : Güncelleme Yapılmamış
 • Geçerlilik Tarihi

  : 30 Eylül 2012
 • Trafik

  : 2225

Diğer Yemeksepeti.com Haberleri