İstanbul Shopping Fest 2015

 • 9 yıl önce eklendi
 • 1825 defa incelendi
 • Puan : star star star 7 incelemede 3 puan almıştır.
Bu yıl 6-28 Haziran tarihlerinde beşincisi düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest, kentin tarihi geçmişini, kültürünü, mutfak sanatını alışverişle buluşturarak, unutulmaz bir ‘İstanbul’ deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

İstanbul Shopping Fest, sadece ekonomik değil, kültürel anlamda da İstanbul’u tanıtan ve yurtdışından çok sayıda yabancı ziyaretçi ağırlayan bir festival olma özelliği kenti alışverişte ve modada bir dünya markası yapma yolunda ilerliyor.

6–28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek İstanbul Shoppping Fest, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF), İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş. (KÜLTÜR A.Ş.), TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi ortaklığı ve Platform Başkanlığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir Topbaş, İcra Kurulu Başkanlığı ise İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın İbrahim Çağlar tarafından yürütülüyor.

ISF kapsamında yapılacak olan etkinlikleri ve işbirlikleri hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen basın toplantısında İstanbul Vali Yardımcısı Yakup Vatan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İSF Platform Başkanı Kadir Topbaş ile İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar bir araya geldiler.

KÜLTÜRÜN, SANATIN VE ALIŞVERİŞİN BAŞKENTİ İSTANBUL
Toplantının açılış konuşması İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar tarafından yapıldı.  Çağlar konuşmasında, “İstanbul Shopping Fest’te  mesele turistin sadece gelip alışveriş yapması değil. Asıl mesele şehrin ruhunu hissetmesidir, tarihle, kültürle, inançla ve medeniyet örnekleriyle dolu bu şehri gerçek anlamda yaşamasıdır” dedi.  Çağlar sözlerine, “Tarihle, kültürle, inançla ve medeniyet örnekleriyle dolu bu şehri gerçek anlamda yaşamasıdır. Bunun için biz İstanbul Shopping Fest’e gelecek olan ziyaretçilere yaşayabilecekleri en güzel İstanbul Deneyimi’ni vaat ediyoruz. Dolayısıyla, taksicisinden sokaktaki simitçisine, küçük esnafından tutun da AVM’lere kadar herkesin bu işin içinde olması çok önemlidir” şeklinde devam etti.

İbrahim Çağlar, “Bunun için geçtiğimiz yıldan itibaren festivalin tam manasıyla şehrin kılcal damarlarına kadar nüfuz etmesi için gayret sarf ediyoruz. İstanbul Shopping Fest, paranın, kültürün, sanatın ve alışverişin başkenti olma yolundaki İstanbul için atılmış çok önemli bir adımdır” diye konuştu.

İSTANBUL, DÜNYANIN GÖZBEBEĞİDİR
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İSF Platform Başkanı Kadir Topbaş ise yaptığı konuşmada, İstanbul’un doğasıyla, boğazıyla, tarihi ve kültürel eserleriyle, ekonomisiyle, sunduğu kozmopolit ortam ile tüm dünyanın göz bebeği olduğunu söyleyerek şehrin bu özelikleriyle dünyaya taşıdıklarını ifade etti. 2019 yılına kadar İstanbul’daki kongre salonlarının dolu olduğunu ifade eden Topbaş, İstanbul’un marka değerini yükseltmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Kadir Topbaş sözlerine, “Shopping Fest de İstanbul’un bu alandaki gücüne güç katıyor. Bu festivalde olduğu gibi sürekliliği olan organizasyonlar, şehrimizin marka değerine önemli katkı sağlıyor. Bu değeri etkili ve kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu organizasyon ile üreticilerin daha fazla tüketici ile buluşmasını ümit ediyorum” şeklinde devam etti.
 
İSTANBUL’DA ALIŞVERİŞ İSTANBULDUR!
Festival, Türk Hava Yolları (THY), Coca Cola Türkiye, TAV Havalimanları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG), Mall of İstanbul, EgeYapı Group, Betek-Filli Boya ve Power FM sponsorluğuyla gerçekleştiriliyor.

Yapılan basın toplantısında, İstanbul Shopping Fest’in tanıtım filmi de gösterildi.  İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerinin alışveriş ile harmanlandığını ve ancak İstanbul’u anlatabildiğimiz ölçüde marka yapabileceğimizi vurgulayan film “İstanbul’da alışveriş İstanbuldur” sloganını taşıyor.

“EFSANE İNDİRİM” YİNE EFSANE OLACAK
Festival’in açılış etkinlikleri çerçevesinde yapılacak havai fişek, su ve ışık gösterilerinin yanı sıra 23 gün boyunca İstanbul’un farklı merkezlerinde konserler, ünlü tasarımcı ve mankenlerin yer alacağı defileler ve sokak partileri gerçekleştirilecek.

İstanbul Shopping Fest’in gelenekselleşen “Efsane İndirim” günü, Mall Of İstanbul bünyesinde 12 Haziran’da yapılacak. Sabah saat 10.00’dan gece 24.00’e kadar açık olacak Mall Of İstanbul’da o gün alış veriş severleri çeşitli sürprizler bekliyor olacak.  

Her yıl olduğu gibi bu yıl da İSF kapsamında, yeme-içme, hazır giyim, hizmet gibi birçok sektördeki mağaza, “Konsept İndirim Günleri” gerçekleştirecek. Sağlanan fiyat avantajlarıyla İstanbul’un yerli ve yabancı konuklarını mutlu edecek indirim günleri şöyle: 13 Haziran Kozmetik Günü, 14 Haziran Çocuk ve Eğlence günü, 20 Haziran Evini Güzelleştir günü, 21 Haziran Teknoloji Günü, 27 Haziran Jean Günü, 28 Haziran Ayakkabı Çanta Günü.

BİR EV VE BİR ARABA SHOPPING FEST’TEN…
İstanbul Shopping Fest (ISF) kapsamında, 23 gün süresince kredi kartı ya da banka kartıyla yapılan 50 TL’lik her alışveriş, çekilişe bir katılım hakkı sağlayacak. Kampanyada katılımcılara EgeYapı Group’dan bir ev ve bir Mercedes Vito hediye edilecek.

Festival süresince devam edecek kampanyanın talihlileri  İSF’nin sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle sahiplerini bulacak.  
İlgili etiketler : İsf 2015, İstanbul Shopping Fest, İstanbul Alışveriş Festivali, İstanbul Shopping Fest Etkinlikleri, İstanbul Shopping Fest 2015 Tanıtım,

Haber Sahibi

İstanbul Shopping Fest
 • Eklenme Tarihi

  : 8 Mayıs 2015
 • Güncelleme Tarihi

  : 15 Mayıs 2015
 • Geçerlilik Tarihi

  : 30 Haziran 2015
 • Trafik

  : 1825

Diğer İstanbul Shopping Fest Haberleri

Benzer Haberler

 • İstanbul Shopping Fest İstanbul Shopping Fest 2016

  İstanbul Shopping Fest 2016

  1-31 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Shopping Fest ile alışveriş ve eğlence dolu bir festival deneyimi yaşamaya hazır olun! Avrupa’nın en büyüleyici şehirlerinden biri olan İstanbul, bu ...
  28 Haziran 20162513 defa incelendi
 • İstanbul Shopping Fest İstanbul Shopping Fest Etkinlikleri 2017

  İstanbul Shopping Fest Etkinlikleri 2017

  Avrupa’nın en göz alıcı şehirlerinden biri olan İstanbul, bu yıl yedincisi düzenlenecek Shopping Fest ile unutulmaz bir ‘İstanbul’ deneyimi ile alışveriş keyfini bir arada sunuyor. Avrupa’n...
  1 Temmuz 20171477 defa incelendi
 • İstanbul Shopping Fest İstanbul Shopping Fest 2017

  İstanbul Shopping Fest 2017

  İstanbul Shopping Fest, 1-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek... Avrupa’nın en büyüleyici şehirlerinden biri olan İstanbul, bu yıl yedincisi düzenlenecek Shopping Fest ile unutu...
  1 Haziran 20171572 defa incelendi
 • İstanbul Shopping Fest İstanbul Shopping Fest 2014

  İstanbul Shopping Fest 2014

  Bu yıl 4. sü düzenlenecek olan Türkiye'nin en büyük Alışveriş Organizasyonu İstanbul Shopping Fest, bu yıl bir çok yenilikle 7 Haziran 2014 tarihinde başlayacak. İstanbul Shopping Fest 6 Ha...
  28 Mayıs 20142429 defa incelendi
 • İstanbul Shopping Fest İstanbul Shopping Fest 2012 Konser ve Etkinliklerle Devam Ediyor!

  İstanbul Shopping Fest 2012 Konser ve Etkinliklerle Devam Ediyor!

  9-29 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest (ISF) eğlenceye hız kesmeden devam edecek. Festival süresince düzenlenecek olan etkinlikler arasında Dj perf...
  23 Mayıs 20122794 defa incelendi