Huawei Mate S Akıllı Telefon

 • 4 yıl önce eklendi
 • 1273 defa incelendi
 • Puan : star star star star 13 incelemede 3,62 puan almıştır.
Huawei Tüketici Ürün Grubu, markanın yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mate S’i, IFA 2015 öncesindeki özel etkinliğiyle, Berlin’de tanıttı.

Huawei, en son amiral gemisini, IFA 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sektörle buluşturdu. Ergonomik, göz alıcı tasarımı ve inovasyon odaklı teknolojisiyle kullanıcılara üst düzey Android deneyimi yaşatmaya hazırlanan Mate S ile Huawei, bir kez daha sektör standartlarının ve beklentilerin üzerinde bir ürünle sesini duyurmayı başardı.

Huawei Tüketici Elektroniği İş Grubu Başkanı Richard Yu, Mate S ile ilgili olarak şunları söyledi; “Huawei Mate S’i tasarlarken ve geliştirirken amacımız, üstün donanımlı bir üründen ziyade, kişiselleştirilebilir bir ürün ortaya koymaktı. Huawei Mate S, insan doğasının dokunma duyusuyla, dünyayı anlayabilmesinden ilham alarak geliştirildi. Huawei Mate S, insan – makine ilişkisini, yeni bir dokunmatik yüzey teknolojisi özelinde, çok amaçlı dokunmatik kontrol anlayışını da temelinden değiştirerek, yeniden tanımlıyor” dedi.

Uçtan Uca İnovatif Tasarım
Huawei Mate S, yenilikçi dokunmatik ekran teknolojisini ve sıra dışı tasarım kriterlerini ürünün göz alıcı yetenekleriyle birleştirerek, benzersiz bir akıllı telefon tecrübesi sunuyor.
Huawei’nin devrim niteliğindeki Mate7 mimarisi üzerine inşa edilen Mate S, 5,5 inç boyutlarında, 2.5D bombeli ekrana sahip. 7,2 mm kalınlığa ve 2,65 mm kenar uzunluğuna sahip olan Huawei’nin yeni amiral gemisi, kavisli arka kapağıyla ele tam olarak oturuyor. Bu kavisli tasarım sayesinde dengeli bir ağırlık merkezi sunan Mate S’in, üstün ergonomisi sayesinde kullanıcının elinden kayıp düşme riski de minimuma iniyor. AMOLED ekranının da etkisiyle Mate S, mükemmel bir kavisli gövde ve zengin renkler ile üstün görsel deneyime imza atıyor.

Kavisli bir arka kapağa sahip olan Mate S, katmanlı pil teknolojisiyle ve çapraz baskı devresiyle birlikte, farklı bir tasarım yapısına sahip. Antenle sorunsuz bağlantı için nano-metrik çekim tekniğini kullanan cihaz, en berrak sesli görüşme kalitesine imza atıyor. Telefonun benzersiz metalik gövdesi, en son teknoloji kullanılarak tasarlanan ince metal gövde, nano-teknoloji ve safir kameranın bileşiminden oluşuyor.

Devrim Niteliğindeki Dokunmatik Kontrolle, Kullanıcı Deneyimi Yeniden Tanımlanıyor
Huawei Mate S ile dokunmatik ekran, kullanıcılar açısından daha gelişmiş bir hale geliyor ve bambaşka bir deneyime dönüşüyor. Örneğin fotoğraf görüntüleme esnasında tek parmağınızı kullanarak ve geleneksel dokunmatik müdahale biçimlerinden farklı olarak, tek dokunuşla yakınlaştırma ve önizleme gibi işlemleri yapmanız mümkün. Huawei Mate S ayrıca, nesnelerin ağırlığını ölçmek için, dijital bir tartı olarak da kullanılabiliyor.

Mate S, Fingerprint 2.0 özelliği ile bir önceki model olan Mate7’de yer alan, gelişmiş yonga düzeyi seviyesini ve tek dokunuşla kilit açma fonksiyonunu, bir adım ileri taşıyor. Fingerprint 2.0 algılama seviyesini %100 artırarak cihazın sezgisel tanıma yeteneklerini artırıyor. Bu fonksiyon aynı zamanda, bildirim çubuğunun kontrolü, çift tıkla bildirim temizleme, fotoğraf önizleme ve arama cevaplama- reddetme işlemleri için de kullanılabiliyor.

İlk kez Huawei P8 ile birlikte sunulan Fingerprint 2.0 ve Knuckle Control 2.0 özellikleri, kullanıcıların uygulamalar arasında geçiş yapmalarını ve ekran görüntüsü almalarını kolaylaştırıyor. Bu önemli özellik, ayrıca kullanıcıların telefonlarını daha interaktif bir biçimde kullanmalarını da sağlıyor. Örneğin telefon ekranına C şekli çizildiğinde, cihaz kamera fonksiyonunu aktif hale getiriyor. Aynı şekilde ekrana çift tıklandığında ise ekran görüntüsü video formatında kaydediliyor. Bu sıra dışı özellikler sayesinde, kullanıcının telefona her dokunuşu, farklı bir deneyim anlamına geliyor.

Amatörler ve Profesyoneller İçin Tek Kamera
Huawei Mate S’in sahip olduğu kamera teknolojisi, kullanıcıların günlük yaşamdaki tüm görsel ihtiyaçları için biçilmiş kaftan. Kontrast, doku ve özel renk tonları ile profesyonel bir kameradan yana birçok beklentiyi karşılayan Mate S, 13 MP’lik ana kamerasında yer alan; RGBW sensör, optik görüntü sabitleyici, çoklu renk ısısı, LED flaş, bağımsız görüntü sinyal işleyici gibi özelliklerle, en iyi fotoğrafları en hızlı şekilde elde etmenizi sağlayacak özellikler barındırıyor. Huawei Mate S’in bu alandaki bir diğer önemli özelliği ise mükemmel selfie’ler için tasarlanmış 8 MP’lik flaşlı ön kamerası. Tüm bu göz alıcı özellikler, en güzel görsel sonuçlar için Huawei Mate S’te bir arada sunuluyor.
Profesyonel kamera modu ayrıca, manuel ASA ayarı, pozlama telafisi, pozlama zamanlayıcısı, beyaz ayarı ve flaş destekli odaklanma gibi özellikleri de içeriyor. Mate S ile gerçek zamanlı siyah ve beyaz filtre modu, çok aşamalı koyuluk seçenekleri ve gerçek zamanlı yoğunluk ayarı gibi özellikleri de kullanıcılara sunuluyor.

Her Ortamda En İyi Ses Kalitesi
Huawei Mate S, bugüne kadar kullanılan ses kayıt teknolojisini, Huawei’nin geliştirdiği akıllı yön algılama özelliğine sahip 3 farklı mikrofonuyla, bir üst seviyeye taşıyor. Huawei Mate S’in sinyal biçimlendirme algoritması, telefonun duruş pozisyonuna göre, 3 mikrofonun da sesin geldiği yöne odaklanmasını sağlıyor. Bu da dış gürültünün en aza indirgenerek, son derece kaliteli kayıtların alınmasını sağlıyor.

Mate S IFA’dan Ödülle Ayrıldı
Huawei Mate S, inovasyon odaklı teknolojisinin karşılığını almakta da gecikmedi. IFA’nın en prestijli ödüllerinden “AndroidPIT IFA’nın En İyisi 2015” ödülü Mate S’in oldu. Sektörün en iyi parmak izi okuyucusunu Mate7 ile sektöre kazandıran Huawei, Mate S’le bu alandaki tek rakibinin yine kendisi olduğunu ortaya koyarken, bu başarısını son derece özel bir ödülle de taçlandırdı.
Huawei ayrıca, 5,5 inç’lik FHD ekrana ve 3000 mAh’lik bataryaya sahip G8 model akıllı telefonunu da tanıttı. G8’in en önemli özelliklerinden biri, düşük ışıkta son derece başarılı görsel sonuçlara imza atması. Huawei Mate S Akıllı Telefon - 1

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 1

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 2

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 2

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 3

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 3

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 4

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 4

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 5

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 5

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 6

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 6

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 7

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 7

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 8

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 8

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 9

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 9

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 10

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 10

 Huawei Mate S Akıllı Telefon - 11

Huawei Mate S Akıllı Telefon - 11

İlgili etiketler : Huawei Mate S, Huawei, Cep Telefonu,

Haber Sahibi

Huawei
 • Eklenme Tarihi

  : 11 Eylül 2015
 • Güncelleme Tarihi

  : 11 Eylül 2015
 • Geçerlilik Tarihi

  : 31 Ekim 2015
 • Trafik

  : 1273

Diğer Huawei Haberleri

 • Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro Modellerini Tanıttı

  Huawei Tüketici İş Grubu, yeni yapay zeka mobil uygulamalarının kapılarını açacak olan HUAWEI Mate S...

  17 Ekim 2017579 defa incelendi
 • Huawei'den Teknolojik Babalara, Teknoloji Bir Hediye

  Portre fotoğrafçılığını profesyonel stüdyo efektleriyle zenginleştirerek her çekimi kapak fotoğrafı ...

  13 Haziran 2017623 defa incelendi
 • Huawei P9 Akıllı Telefon

  Huawei'in Leica iş birliğiyle geliştirdiği, ilk çift kameralı akıllı telefonu Huawei P9 Haziran'da T...

  2 Haziran 2016917 defa incelendi
 • Huawei P8max Akıllı Telefon

  Yeni Huawei P8 ailesinin büyük ekranlı üyesi “P8max”  Huawei İngiltere lansmanında görücüye çık...

  16 Nisan 20151159 defa incelendi
 • Huawei P8 Akıllı Telefon

  Bugüne kadar sunduğu ürünlerle kullanıcı beklentilerini ön planda tutan Huawei, “P” serisinin en yen...

  16 Nisan 20151215 defa incelendi

Benzer Haberler

 • Huawei Akıllı Telefon Dünyasının Yeni Yıldızları; Huawei G7 ve Mate7

  Akıllı Telefon Dünyasının Yeni Yıldızları; Huawei G7 ve Mate7

  Huawei, geçtiğimiz Eylül ayında IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılan Huawei G7 ve Mate7 modellerinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Huawei G7, iki günden fazla dayanan güçlü bat...
  20 Kasım 20141184 defa incelendi
 • Huawei Huawei P8 Akıllı Telefon

  Huawei P8 Akıllı Telefon

  Bugüne kadar sunduğu ürünlerle kullanıcı beklentilerini ön planda tutan Huawei, “P” serisinin en yeni üyesi “Huawei P8”in tanıtımını 15 Nisan’da Londra’da gerçekleştirdi. Huawei, göz alıcı ...
  16 Nisan 20151215 defa incelendi
 • Huawei Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro Modellerini Tanıttı

  Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro Modellerini Tanıttı

  Huawei Tüketici İş Grubu, yeni yapay zeka mobil uygulamalarının kapılarını açacak olan HUAWEI Mate Serisi'nin merakla beklenen en son cihazları Mate 10 ve Mate 10 Pro'yu Almanya'nın Münih şe...
  17 Ekim 2017579 defa incelendi
 • Huawei Huawei P9 Akıllı Telefon

  Huawei P9 Akıllı Telefon

  Huawei'in Leica iş birliğiyle geliştirdiği, ilk çift kameralı akıllı telefonu Huawei P9 Haziran'da Türkiye'de satışa sunulacak. Huawei'nin Leica iş birliğiyle geliştirilen ilk çift kameralı...
  2 Haziran 2016917 defa incelendi
 • Huawei Huawei P8max Akıllı Telefon

  Huawei P8max Akıllı Telefon

  Yeni Huawei P8 ailesinin büyük ekranlı üyesi “P8max”  Huawei İngiltere lansmanında görücüye çıktı. Huawei P8’in ses getiren tanıtımında, ailenin 6,8 inç’lik geniş ekranıyla ilgi çeken ...
  16 Nisan 20151159 defa incelendi