Koç Holding - Bu Hasret Bizim

  • 2 ay önce eklendi
  • 105 defa incelendi
  • Süre: 01:59
  • 2021 Yapımı

Aygaz

Memlekete Nefes Olursan, Memleketin nefesini de korursun elbet... Koç Holding,Atatürk'ün ölüm yıl dönümüne özel hazırladığı reklam filminde, Yalova ilinde bulunan Yürüyen Kök'ün hikayesini konu aldı. Atatürk, 21 Ağustos 1929 tarihinde İstanbul’dan Bursa’ya gitmek üzere yola çıkar. Ertuğrul... devamını oku >

Aygaz Reklamı Hakkında :
Memlekete Nefes Olursan, Memleketin nefesini de korursun elbet...

Koç Holding,Atatürk'ün ölüm yıl dönümüne özel hazırladığı reklam filminde, Yalova ilinde bulunan Yürüyen Kök'ün hikayesini konu aldı.

Atatürk, 21 Ağustos 1929 tarihinde İstanbul’dan Bursa’ya gitmek üzere yola çıkar. Ertuğrul yatıyla Yalova açıklarından geçerken sahilde gördüğü ulu çınar O’nu çok etkiler. Tekneyle kıyıya çıkıp ağacın gölgesinde oturan Atatürk, çınarın yanına kendisi için küçük bir ev yapılmasını ister. Ahşap iki katlı bu ev 22 günde yapılarak 12 Eylül 1929’da tamamlanır.

Tam  bir yıl sonra  1930 yılının yaz aylarında Atatürk  Millet Çiftliği’ndeki köşküne gelir. Köşkün hemen yanındaki ulu çınar ağacının dallarını kesmeye çalışan bir bahçıvan ile karşılaşır. Ağacın dallarının binanın çatısına ve duvarına dayandığını öğrenen Atatürk o meşhur emrini verir “Dal kesilmeyecek Köşk kaydırılacak! ”