Dronelar Kozlarını Forum İstanbul'da Paylaşacak !

 • 10 ay önce eklendi
 • 676 defa incelendi
 • Puan : star star 38 incelemede 1,55 puan almıştır.
Forum İstanbul ve Tech Drone League’in düzenleyeceği drone yarışı, 15 Haziran’da Forum İstanbul Metro Meydan’da gerçekleşecek. Yarışlar tüm gün sürerken; 200km hızlara 1,5 saniyede çıkan dronelar,  final yarışlarını akşam saatlerinde, ledlerle ışıklandırılmış 7 engel ve 9 dönüşlük 250 metre özel tasarlanmış pisti en önde tamamlamak için kıyasıya mücadele edecek. Pist yarıştan önce simülatöre yüklenerek pilotların kullanımına açılacak.

Finale Ozan Doğulu da canlı performansı ile renk katacak
Gelişen teknolojiyi her alanda destekleyen Forum İstanbul, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin en büyük drone yarışına ev sahipliği yapacak.

2016’da kurulan Türkiye’nin kurumsal öğelerden oluşan projeleri, etkinlikleri, eğitimleri ile Türkiye'nin drone, drone sporları konusunda profesyonelleşmiş 50 sporcu, 25 eğitmeni ile hizmet veren ilk ve tek markası Tech Drone League, TDL Drone Sporları Kulübü’nün organize ettiği Tech Drone League Yarışı 15 Haziran’da Forum İstanbul’da gerçekleşecek.

Drone yarışlarında, pilotlar ilginç karakter yapıları ve karizmatik niteliklerini geliştirerek, hem kendilerini hem de izleyicileri eğlendiriyorlar. Dünya drone şampiyonlarından ‘Jedeye’ lakaplı Hollandalı Vince Irie, bu yıl da Forum İstanbul’daki yarışta yer alacak. Tüm gün DJ ve MC ile eğlence devam ederken katılımcılar ünlü drone pilotları ile tanışma imkanı yakalayacak.

16 HAZİRAN PAZAR
Bu kez babalar ve çocuklar pistte

16 Haziran’da da Babalar Günü vesilesiyle pist bu kez babalar ve çocuklarına açılacak. FPV şov uçuşlarının da yapılacağı pistte TDL eğitmenleri dileyenlere drone uçuş eğitimi verirken; drone simülatörleri, VR deneyim, maker alanı, Segwayler, elle kumandalı dronelar,  topla drone vurma gibi eğlenceli içeriklerin yer alacağı etkinlikte MC tüm gün interaktif oyunlarda Babalar gününe özel yarışmaları sunacak, kazananlara madalyaları takdim edilecek.

Final Kutlamalarında Ozan Doğulu ile Birlikteyiz
İzleyicilerin bu heyecana tam anlamıyla ortak olabilmesi için led ekranlarda yarış ve etkinliklerin canlı yayını yapılacak. Cumartesi akşamı yapılacak final yarışı öncesi saat 20:30’da Ozan Doğulu’nun canlı performansı olacak.

TDL, pilotların ve izleyicilerin adrenalin seviyesini yükseltmenin yanında 15-16 Haziran’da Forum İstanbul’da 150.000 kişinin katılımıyla yarış, deneyim ve eğlence vaad ediyor. Katılımcılar yarışların yanı sıra birçok aktivite, DJ performansları, şovlar ve teknolojik deneyimler ile renkli ve hızlı bir hafta sonu yaşayacaklar.

Kazanan Drone Pilotlarını Ödüller Bekliyor
Tech Drone League, bugüne kadar düzenlediği 77 ayrı etkinlikte 1.500.000 katılımcıya ulaştı. 0’dan 200 kilometre hıza 1,5 saniyede ulaşabilen droneların nefes kesen rekabeti, tüm dünyada Formula 1’e rakip olarak gösteriliyor.

TDL’den birinciye 1500TL, ikinciye 1000TL, üçüncüye 500TL, dördüncüye ve simülatör yarışması kazananlarına birer adet yurt dışından ödül almış, TDL pilotu Barış Alp tarafından tasarlanan DWorks R21 frame ödül olarak verilecek.

Geleceğin Mesleği Drone Pilotluğu
Drone’ların 20 yıldır göklerde olduğunu bilmemize karşın bu teknolojinin kökeni Amerika ve Fransa gibi ülkelerin, radyo kontrollü insansız uçakları geliştirmeye başladıkları 1. Dünya Savaşı’na kadar uzanır.

Drone teknolojisi ile aslında robotlar günlük hayatımızda da aktif olarak yer almaktadırlar.  İnsanların yapamayacakları, pahalıya mal edecekleri veya uzun sürede gerçekleştirebilecekleri hizmetleri drone’lar kısa sürede ve uygun maliyetlerle gerçekleştirebilmektedirler.

Teknik olarak drone’lar 4’e ayrılmaktadır. Askeri, hizmet, hobi ve yarış drone’ları.

Son yıllardaki teknolojik gelişmelere bağlı olarak dünyada drone’lar 300’den fazla iş kolunda kullanılmaya başlandı ve her geçen gün kullanım alanları daha da yaygınlaşmakta.

Prodüksiyon, üretim, tarım, sigorta, emlak, haritalama, yangın söndürme, arama-kurtarma, inşaat, kargo, ulaşım, otomotiv drone’ların en hızlı giriş yaptığı sektörlerdendir.

Ülkemizde drone’lar henüz 10-15 iş kolunda kullanılmasına rağmen kısa süre içerisinde bu sayının artacağı gözlemleniyor.İlgili etiketler : Forum İstanbul, Forum İstanbul Etkinlikleri, Drone Yarışı, Babalar Günü,

Haber Sahibi

Forum İstanbul
 • Eklenme Tarihi

  : 13 Haziran 2019
 • Güncelleme Tarihi

  : 13 Haziran 2019
 • Geçerlilik Tarihi

  : 16 Haziran 2019
 • Trafik

  : 676

Diğer Forum İstanbul Haberleri

Benzer Haberler

 • Forum Bornova AVM Forum Bornova 12. Babalar ve Çocukları Maket Tekne Yarışı

  Forum Bornova 12. Babalar ve Çocukları Maket Tekne Yarışı

  İzmir ve çevre illerin çekim merkezi Forum Bornova'nın 12. Babalar ve Çocukları Maket Tekne Yarışı heyecanı, 17 Haziran'da meraklılarını bekliyor. Model teknelerin zamana karşı yarışacağı ve...
  11 Haziran 2018681 defa incelendi
 • Forum Bornova AVM Forum Bornova 8. Babalar Günü Model Tekne Yarışı Başlıyor!

  Forum Bornova 8. Babalar Günü Model Tekne Yarışı Başlıyor!

  Forum Bornova Geleneksel Babalar Günü Model Tekne Yarışı başlıyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışmaya katılan babalar ve çocuklarını eğlence dolu saatlerin yanı sıra birbirinden güzel h...
  7 Haziran 20141415 defa incelendi
 • Forum Bornova AVM Yılın En Baba Yarışı Forum Bornova'da

  Yılın En Baba Yarışı Forum Bornova'da

  Forum Bornova, geleneksel hale gelen Model Tekne Yarışı için hazırlanıyor. Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen yarışmaya katılan babalar ve çocukları birbirinden güzel hediyeler için zamana karş...
  17 Haziran 20151303 defa incelendi
 • Forum İstanbul Forum İstanbul Babalar Günü Mini Golf Turnuvası

  Forum İstanbul Babalar Günü Mini Golf Turnuvası

  Keyifli etkinlikleri ve eşsiz eğlence alanları ile dikkat çeken Forum İstanbul, yeni açılan mini golf parkurunda bu kez babaları ağırlayacak. 17 Haziran Pazar günü düzenlenecek Babalar Günü ...
  13 Haziran 20122232 defa incelendi
 • Forum İstanbul Tech Drone League Forum İstanbul'da Başlıyor

  Tech Drone League Forum İstanbul'da Başlıyor

  Yılın en hızlı yarışı Tech Drone League'in 1.Etabı, 2017'nin Dünya Drone Şampiyonu pilotu Vince Irie "Jedeye"in katılımıyla Forum İstanbul'da. 2016 yılında kurulan Tech Drone League ve ...
  12 Haziran 20181179 defa incelendi