Üzgünüz, bu fırsat sona ermiştir! Yukarıdaki benzer fırsatları inceleyebilirsiniz

Çiçek Cumhuriyeti.Comdaki Siparişlerinizde Kullanabileceğiniz 20 TL Değerinde İndirim Kuponu Sadece 2 TL!

 • 9 yıl önce
 • 875 defa incelendi
 • 9 kişi fırsata koştu!
 • starstar

Cicekcumhuriyeti.comdan yapacağınız alışverişlerde 20 TL değerindeki indirim kuponu 2 TL!

Sevgilinize, Doğum günlerine, Annenize, babanıza ve yıldönümlerinize özel çiçek siparişlerini cicekcumhuriyet.comdan verebilirsiniz.

Çiçek doğada bulunan bitkilerin üreme organlarıdır. Güzel kokuları ile böcekleri cezbederek kendilerine çeker ve tozlaşma ile üremenin oluşmasını sağlarlar. Neredeyse her bitkinin bir çeşit çiçeği vardır böceklerin veya rüzgarın doğal olayların yardımıyla bu çiçekler doğaya yayılır ve üreme sağlanır. Bitkilerin nesillerini devam ettirmesi için gereken üreme organı olan çiçekler aynı zamanda insanların hayatında da önemli bir yere sahiptir.

İnsanlar da duygularını ifade etmek için çiçekleri kullanırlar çoğunlukla çiçek doğada bulunan bitkilerin üreme organlarıdır. Güzel kokuları ile böcekleri cezbederek kendilerine çeker ve tozlaşma ile üremenin oluşmasını sağlarlar.

Neredeyse her bitkinin bir çeşit çiçeği vardır Böceklerin veya rüzgarın doğal olayların yardımıyla bu çiçekler doğaya yayılır ve üreme sağlanır Bitkilerin nesillerini devam ettirmesi için gereken üreme organı olan çiçekler aynı zamanda insanların hayatında da önemli bir yere sahiptir.

insanlar da duygularını ifade etmek için çiçekleri kullanırlar çoğunlukla 2004 itibariyle aklaşık olarak 258650 çiçek türü tanımlanabilmiştir ve bu rakam sürekli artmaktadır Bunlardan insanlar arasından en çok rağbet gören çiçek türleri neredeyse tüm çiçekçilerde bulunabilen gül papatya orkide yasemin zambak sümbül lale menekşe gelincik gibi çiçeklerdir

Bu çiçekler aynı zamanda insanların birbirlerine iyi niyet ve duygularını gösterebileceği bir araç olarak da kullanılmaktadır Örneğin gülün renklerine göre halk arasında bir çok anlam ifade ettiği kabul edilmiştir Örnek olarak kırmızı gül sevgi ve aşkı belirtirken beyaz gül ise saflığı sarı gül de ayrılığı temsil etmektedir

Genelde hasta ziyaretine giderken bir buket çiçek almak kutlamalara çelenk şeklinde çiçekler göndermek suretiyle insanlar çiçekleri kullanmaktadırlar Ayrıca çiçekler bulunulan ortamı güzelleştiren hatta güzel kokmalarını sağlayan bitkilerdir

insanlar evlerinin bahçelerinde çiçek yetiştirirler Bunun sebebi güzel bir bahçesinin olmasını sağlamak ve evinden duyduğu mutluluğu ve iç huzurunu arttırmaktır çünkü insan evinin bahçesine çıktığında rahatlamak ve daha mutlu olmak ister

Çiçeklerin afrodizyak etkileri vardır. Bu etki insanların daha mutlu hissetmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle çiçekler insanları hem içsel olarak hem de görüntü olarak mutlu hissettirirler.

çiçekler fotosentez ile ortama oksijen yayarlar. Bu nedenle güneş ışığına muhtaçtırlar. Güneş görmeyen yerde çiçekler yaşayamazlar ve çok daha çabuk solarlar Gündüzleri ortamdaki karbondioksiti alıp fotosentez sonucu oksijen veren çiçekler ortamdaki oksijen miktarını arttırdıkları için insanlarda ferahlama ve rahatlama sağlarlar.

Ancak unutulmaması gereken çok önemli bir nokta ise çiçeklerin geceler i fotosentezin tersi olarak solunum yapmaları yani oksijen alıp karbondioksit vermeleridir Bu nedenle geceleri çiçeklerin bulunduğu ortamlarda oksijen miktarı azalır Geceleri çiçeklerin bulunduğu ortamlarda uyumamak gerekir ki eğer uyunursa insan kalktığında kendini çok yorgun hissedebilir.

çiçekler güneş ışığı gibi toprağa da muhtaçtırlar çünkü topraktan yaşaması için gerekli olan vitamin ve mineralleri kökleri vasıtasıyla alırlar çiçekler topraktan ayrılırsa çabucak solarlar Beslenemeyen her canlının öleceği gibi çiçekler de solar sertleşir ve ölürler Bu nedenle topraktan ayrılan çiçeklerin ömrü kısadır.

çiçeklerin topraktan ayrıldıktan sonra ömrünü uzatmak için suyuna tuz atmak buzdolabı na koymak vb yöntemler kullanılmaktadır Tabi ki bazı kimyasallar da çiçeklerin ömürlerini bu noktada uzatabilmektedirler Ancak çiçekler en güzel kokularını ve görüntülerini koparılmadan önce doğal ortamlarında vermektedirler.

Çiçek Cumhuriyeti Kimdir?

Selin Çiçek adıyla 1998 yılında hizmete giren işletme, Selin Tasarım Organizasyonlan Ltd.Şti açılımıyla hizmetine devam etmektedir. Bünyesinde kurduğu ve "Vizyonumuz" dediği "CicekCumhuriyeti.Com" olarak E-Ticaret platformunda "Tarzı olan fark yaratır" sloganıyla "Biz her zaman en iyisiyle meşgulduk." ilkesiyle ama zamanında zamanımız kısıtlıydı diyor.

Ve Ve Ve diyoruz ki. "Siz burada, bu yazıları okurken; bizler daha iyisi için gece gündüz çalışıyoruz. Çünkü; bizler biliyoruz ki her zaman daha iyisi, daha iyisi ve daha iyisini yapabiliriz."

En ucuz hizmeti değil ama en iyi kaliteli hizmeti veriyoruz.

Her çiçek bir İnterflora Sanatçısının imzasını yansıtır. Hayal gücümüzle çiçeklere dokunup, hayal gücümüzün sınırlarını zorlayıp sizlere çiçek sunuyoruz.

Bizler birer " Interflora Çiçek Sanatçılarıyız"...

Mustafa Kemalin "Efendiler Hepiniz Mebus Olabilirsiniz , Vekil Olabilirsiniz Hatta Reis-i Cumhur Olabilirsiniz Fakat Hiç Bir Zaman Sanatkar Olamazsınız." vecizeside özetidir.

Saygılanmızla;
Selin Tasarım Organizasyonları Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent MUMCU

Bu Fırsatı Değerlendir
Kötü Fena Değil İyi Çok İyi Harika

Fiyatı : 20 TL - İndirimli Fiyatı : 2,00 TL - İndirim Oranı : % 90
Kalan Süre :

Geçerli Olduğu İller : Tüm Türkiye,

Fırsat Sahibi

Fırsat Al Fırsat Sitesi

Sponsor Bağlantı

 • Eklenme Tarihi

  : 4 Eylül 2011
 • Geçerlilik Tarihi

  : 21 Mayıs 2012
 • Trafik

  : 875